Zrywam z tobą przez Twoją pracę

klotnia rodzice Zrywam z tobą przez Twoją pracę Czy mieliście w życiu taką sytuację, w której rozpadł się Wam związek ze względu na pracę, jaką wykonywaliście? A może to wy rzuciliście kogoś przez to jaką miał pracę? Podobno 5% osób doświadczyło porzucenia ze względu na pracę.

Ludzie rozstają się z wielu powodów. Chyba nawet nie dałoby się ich wszystkich spisać w jednym miejscu. Jedną z grup problemów, jakie mogą wpływać na relacje między bliskimi sobie osobami jest praca. To nic dziwnego – w końcu spędzamy w niej mnóstwo czasu a to co w pracy przeżywamy, rzutuje często na to jaki mamy humor po powrocie do domu. Czy jednak praca jest wystarczającym powodem by rozstawać się z partnerem czy partnerką? Dla 5% osób tak właśnie jest. Oto, jakie powody związane z pracą, są najczęściej przyczyną rozstań:

  • zbyt długie godziny spędzane w pracy – przy rosnącej ilości nadgodzin, zdarza się, że partner lub partnerka nie wytrzyma tego, że stale spędza samotnie wieczory.
  • zbyt niskie zarobki – zakochanie zakochaniem, ale stabilizacja również jest ważna. Choć to bardzo przykre zdarzają się rozstania dlatego, że jedna ze stron zarabia zbyt mało, by drugiej stronie zapewnić oczekiwany poziom życia.
  • wstyd za pracę partnera – niektóre zawody nie są darzone szacunkiem społecznym. Jeśli do tego mamy jeszcze „zawodowy mezalians” – czyli jedno z partnerów ma znacznie wyższe stanowisko niż drugie, to również może dojść do nieporozumień i rozstania. Co ciekawe, takie mezaliansy znacznie bardziej przeszkadzają kobietom (w sytuacji, w której to one są na wyższym stanowisku).
  • romans biurowy – praca po godzinach może zaowocować romansem biurowym. A od szminki na kołnierzyku do rozstania już nie tak daleko…

Dodaj komentarz