Google Trekkers – praca w Google dla tych, którzy nie lubią siedzieć przed komputerem

Z jaką pracą kojarzy się Wam praca w Google? Mi z darmowym jedzeniem, świetnie wyposażonym biurem, dużą ilością ciekawych ludzi wokoło i sporą ilością godzin spędzanych w biurze. Tymczasem można pracować w Google i całymi dniami wędrować po górach – wystarczy być w ekipie Street View.

Street View to usługa Google, która pozwala nam wirtualnie przechadzać się po dowolnej lokalizacji na świecie, nie ruszając się zza monitora komputera. Oczywiście cały świat nie jest jeszcze dostępny, gdyż wymaga to najpierw mozolnego obfotografowania niemalże całego świata. Google zatrudnia zatem ludzi, którzy to robią. Tak! Ich praca polega na tym, że jeżdżą i fotografują!

Do niedawna praca ekip Street View polegała na zapakowaniu się do samochodu Google i robieniu zdjęć z auta. Są jednak takie miejsca na ziemi, gdzie samochodem nie da się dojechać. Dlatego Google stworzyło Google Trekkers – plecaczki z umocowaną kamerą, które pozwalają na robienie zdjęć 360 stopni. Pracownicy sekcji Street View wędrują zatem sobie po ostępach leśnych, Wielkich Kanionach, łąkach czy klifach. To jest dopiero robota!