Praca marzeń – doradca ds. luksusowych wycieczek

Mieliśmy już okazję oglądać kilka ofert pracy przeznaczonych dla osób kochających podróże. Niestety były to oferty pracy krótkoterminowej – w zasadzie maksymalnie półroczne kontrakty, których celem było rozreklamowanie określonego biura podróży lub miejsca a nie zatrudnienie pracownika. Są jednak na świecie agencje turystyczne, które naprawdę zatrudniają pracowników po to, by ci jeździli po świecie i wyszukiwali ciekawe atrakcje turystyczne.

Na czym polega praca doradcy ds. luksusowych wycieczek? Otóż osoba taka jeździ po całym świecie, mieszka w wielu hotelach sprawdzając ich ofertę, poznaje lokalną kulturę, jada w restauracjach i na własnej skórze sprawdza czy dodatkowe atrakcje, jakie można znaleźć w określonym miejscu rzeczywiście są atrakcyjne. Następnie nawiązuje kontakty z miejscowymi firmami oferującymi różnego rodzaju turystyczne atrakcje i tworzy oferty dla klientów bazując na pozyskanych kontaktach oraz oczekiwaniach swoich zamożnych klientów.

Praca podobno nie jest łatwa – stale na walizkach. Wymaga też dobrej znajomości kilku języków, umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, odwagi i świetnego nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi. Plusy jednak – dla osób lubiących podróże są nie do przecenienia. Poza pensją, pracownik taki ma w końcu zapewnione przeloty, wyżywienie, noclegi. I to w różnych częściach globu. Przy takich warunkach pracy, pensja nie musiałaby być nawet zbyt wysoka – nie uważacie?

Niestety pracę doradcy ds. luksusowych wycieczek trudno znaleźć – najczęściej ogłoszenia o naborze nie pojawiają się tak po prostu w prasie – trzeba mieć doświadczenie jako podróżnik i … kontakty w świecie turystyki.