Najlepsi koderzy są … z Polski!

Polacy zostali wicemistrzami prestiżowego konkursu TopCoder Open 2012, w którym brali udział programiści z całego świata. Nie zdobyliśmy głównej nagrody, ale i tak mamy powód do dumy – po raz kolejny udowodniliśmy, że mamy jednych z najlepszych programistów na świecie!

W konkursie, w konkurencji „Algorithm” drugą pozycję zajął Jakub Pachocki – student zaledwie III roku informatyki na UW. Jakub ma za sobą udział w „Google Code Jam 2012”. Był tez członkiem zespołu, który zdobył wicemistrzostwo świata w programowaniu podczas konkursu ACM ICPC 2012.

W kategorii Marathon drugie miejsce zdobył zaś członek Mensy, Przemysław Dębiak, który pierwsze miejsce w tej samej kategorii zdobył już dwukrotnie – w 2008 i 2011 roku. W tym roku zdobył zaś pierwsze miejsce w Criteo Code of Duty 2. Przemysław reprezentuje też Polskę w bardziej „rozrywkowych” obszarach – World Puzzle Championship i World Sudoku Championship.

Wśród 24 półfinalistów TopCoder Open 2012 było aż 4 Polaków. Żaden z nich nie musi martwić się o to, że w przyszłości nie będzie miał zajęcia. Jakub Pachocki już dwukrotnie był na stażu w Facebook,

Tagi: