Na rozmowie lepiej wypadniesz w słoneczny dzień!

Trudne dni nadchodzą dla tych, którzy szukają pracy. I nie chodzi tu o problemy z rynkiem pracy i brak ofert, ale o to, że nadchodzą jesienne, słotne i pochmurne dni. W takie dni, wypadamy na rozmowach i testach gorzej, niż w dni słoneczne.

Na Uniwersytecie w Toronto, przeanalizowano wyniki rozmów kwalifikacyjnych do szkoły medycznej z lat 2004 – 2009 . Zmienną, pod którą badano rozmowy i to jak wypadali na nich kandydaci była pogoda. Co się okazało? W słoneczne dni, wyniki osób mających rozmowy kwalifikacyjne były lepsze.

Na szczęście różnica w wynikach nie była duża – zaledwie 1%,-10% co tak naprawdę nie jest jakąś znaczącą różnicą(choć przy 10% nie jest to też aż tak mało). Dla pewności dobrego wystąpienia przed potencjalnymi szefami warto jednak – mając rozmowę kwalifikacyjną w deszczowy dzień – uzbroić się w tarczę z uśmiechu i dobrego humoru. Na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc. Uśmiech jest przecież jednym z elementów robienia dobrego pierwszego wrażenia. Poza tym, jeśli nasz potencjalny szef jest meteopatą i źle reaguje na brzydką pogodę, to nasze pozytywne nastawienie wprowadzi go w lepszy nastrój. Pomijając już fakt, że kiedy się uśmiechamy, to sami czujemy się lepiej – a to nasze samopoczucie jest przecież najważniejsze.

Tagi: