Pomysł na pracę – pracownik ochrony?

ochrona Pomysł na pracę – pracownik ochrony?Nie masz pomysłu na życie lub trudności ze znalezieniem pracy? Może warto rozważyć opcję zdobycia kwalifikacji do pracy w ochronie? Według szacunków, branża ta będzie się bardzo prężnie rozwijać.

Według Gazety Prawnej, rynek usług ochroniarskich rozwija się w Polsce niezwykle dynamicznie. Jest to spowodowane zarówno wzrostem ilości strzeżonych osiedli na których potrzebni są pracownicy ochrony, większą ilością galerii handlowych jak i coraz większe korzystanie przez administrację państwową z usług zewnętrznych firm w tym obszarze.

Do 2015 roku, w branży potrzebnych będzie dwukrotnie więcej pracowników ochrony niż zatrudnionych obecnie. Na razie w Polsce jest około 300.000 ochroniarzy.

Jak zostać ochroniarzem? Można ukończyć specjalny kurs lub szkołę policealną, która kształci na kierunku pracownika ochrony. Przy ochronie obiektów handlowych można pracować bez licencji, jeśli jednak chcemy mieć większe uprawnienia i zarobki, warto zdobyć licencję pracownika ochrony fizycznej lub technicznej (w obu przypadkach istnieją dwa stopnie licencji).

Dodaj komentarz

One Response to “Pomysł na pracę – pracownik ochrony?”

  1. premier1963 says:

    pracuje w ochronie juz od 1996 roku. też zachęcam do robienia kwalifikacji w tym kierunku jest to zawód z przyszóącia. moze troche slabo platny ale może kiedys to sie zmieni jestem dobrej myśli. pozdrawiam premier.