Chciałbyś zarobić 88 tys zł w godzinę?

A kto by nie chciał! Jeden japoński szczęśliwiec właśnie tyle otrzyma za godzinę pracy. I to nie w Google czy na Wall Street. Jego praca nie będzie też niebezpieczna dla zdrowia ani też nawet w 1% nielegalna. Tyle, będzie można zarobić… w pizzerii!

Prawdopodobnie najbardziej korzystną na świecie ofertę pracy tymczasowej, zaoferował japoński oddział Domino’s Pizza. Osoba, która otrzyma stanowisko, będzie mogła cieszyć się byciem zatrudnionym zaledwie przez 1 godzinę – za to pensja, którą za ta godzinę otrzyma, będzie wynosiła prawie tyle, ile szeregowy pracownik pizzerii zarabia w rok.

Japoński oddział Domino’s Pizza obchodzi 25 lecie istnienia. Z tej okazji, szefostwo zdecydowało się na jakże medialny konkurs na „pracę marzeń”. W odróżnieniu jednak do podobnych ofert, kontrakt nie będzie obejmował 6 miesięcy intensywnej pracy, ale zaledwie 60 minut!

Bardzo krótkoterminowy pracownik będzie odpowiedzialny za obsługę klienta – jak nie trudno się domyśleć, przyuczenia do zawodu raczej mu nie zaproponują. Pensja wyniesie 2500.000 jenów, czyli około 88.000 zł. W Polsce, pracownik pizzerii aby zarobić taką kwotę musiałby pracować (w trybie 8 godzinnego dnia pracy) około 1100 dni – czyli nieco ponad 3 lata (zakładając że nie miałby wolnych dni). W Japonii jest nieco lepiej – osoba zajmująca się dowozem pizzy zarabia około 1000 jenów na godzinę, zatem powyższą kwotę osiągnąć może już po 312 dniach, czyli niespełna roku pracy. Tak czy siak – propozycja Domino’s Pizza to interes życia.

Rekrutacja do pracy zacznie się po 11 listopada. Szczęśliwa godzina pracy ma wypaść w połowie grudnia. Oczekiwania wobec pracownika są niskie – wystarczy ukończone 18 lat oraz miła aparycja. Dyplomu magistra nie wymagają. Niestety, praca tylko dla Japończyków.

Popracowalibyście w pizzerii? Ja z wielką chęcią – ale tylko w Domino’s Pizza! Ciekawe jak mocno wzrosną oczekiwania finansowe szczęśliwca w następnej pracy!

źródło:blogs.wsj.com