Czy konkurencja Twojej firmy ma lepszy system motywacyjny?

Większość z nas, podejmując decyzję o zmianie pracy, decyduje się na aplikowanie do pracy w ramach podobnej branży i podobnego stanowiska- nic w tym dziwnego, w końcu zdobycie pracy w w obszarze w którym mamy doświadczenie jest łatwiejsze. W praktyce sprowadza się to do przesyłania aplikacji do konkurencji. Tylko czy u konkurencji będzie nam lepiej? Pracownicy działów HR, którzy powinni potrafić stworzyć wizerunek własnej firmy jako idealnego miejsca pracy często sami uważają, że u konkurencji jest lepiej.

Na to, czy potencjalny kandydat do pracy będzie zainteresowany ofertą konkurencyjnej firmy ma wpływ wiele kwestii – od warunków pracy począwszy, przez pensje, możliwość rozwoju czy atmosferę w firmie, aż po system motywacyjny, który oferuje konkurencja. Pracownikom HR zależy na tym, by zachęcić do pracy we własnej firmie jak najlepszych kandydatów – co oznacza ciągłą rywalizację między firmami o wizerunek na rynku w oczach pracownika. Niestety sami pracownicy HR często nie umieją tego wizerunku zbudować – na przykład przez to, że większość z nich uważa, że u konkurencji rzeczywiście jest lepiej.

Dobrze tam, gdzie nas nie ma – ta stara prawda sprawdza się również w przypadku rekrutacji. Według firmy badawczej YouGov, połowa pracowników działów zarządzania zasobami ludzkimi własny system motywacyjny dostępny pracownikom w firmie ocenia gorzej, niż system motywacyjny, który posiada konkurencja. Zaledwie 17% HRowców wierzy w to, że ich firma oferuje najlepiej skonstruowany system motywacyjny. Jest to o tyle zabawne, że to przecież pracownicy działów HR tworzą te systemy.

A jak jest u pracowników? Czy wy też uważacie, że u konkurencji jest lepiej?

źródło:hrmagazine