Przed rozmową kwalifikacyjną przeczytaj swoje CV!

aplikacja Przed rozmową kwalifikacyjną przeczytaj swoje CV! Na każdej rozmowie kwalifikacyjnej, padają pytania o dotychczasowe doświadczenie kandydata. Osoba prowadząca wywiad, zadając je opiera się o CV, które dostarczył jej kandydat. Niestety, często zdarza się, że kandydaci nie do końca dokładnie znają własne CV. Jeśli nie chcesz stracić swojej szansy podczas rozmowy kwalifikacyjnej, warto przed nią przeczytać jeszcze raz własne CV.

Teoretycznie, kandydat powinien doskonale znać swoje CV – w końcu opisane jest w nim jego życie zawodowe i trudno uznać, że „zapomniało” się o swoich miejscach pracy. Praktyka wskazuje jednak na to, że niekiedy kandydaci pod wpływem stresu, zapominają o niektórych wydarzeniach ze swojego życia, zapominają o tym co wpisali w rubryce zainteresowania lub też o datach wykonywania poszczególnych prac. Jeśli na pytanie zadanie przez rekrutera, a opierające się na danych zawartych w CV kandydat odpowie inaczej niż w ujął to w swoim życiorysie, osoba prowadząca wywiad będzie myślała, że kandydat skłamał w CV – a takie podejrzenie będzie zwykle owocować odrzuceniem z dalszego procesu rekrutacji.

Zanim więc przekroczysz próg firmy do której udajesz się na rozmowę, wyciąg swoje CV i:

  • przypomnij sobie wszystkie daty związane zarówno z edukacją jak i z doświadczeniem zawodowym. Upewnij się, że nie pomyliłeś się w CV
  • przypomnij sobie nazwy firm w których pracowałeś (zdarza się, że kandydaci je przekręcają)
  • zwróć uwagę na to o jakich szkoleniach napisałeś w CV – może o czymś ważnym zapomniałeś?
  • przeanalizuj swoje zainteresowania wpisane do CV – jeśli zareagujesz zdziwieniem na podane przez siebie hobby, nie będzie to dobrze o Tobie świadczyć.

Dodaj komentarz