Kilkukrotne wysyłanie CV w odpowiedzi na ogłoszenie – warto?

kolejne cv Kilkukrotne wysyłanie CV w odpowiedzi na ogłoszenie – warto? Znajdujemy ogłoszenie, które zachęca nas do tego, by wysłać Swoje CV. Wysyłamy, ale nikt się nie odzywa. Mija tydzień, dwa… po trzech tygodniach znów natykamy się na to samo ogłoszenie – czy wysyłać ponownie CV?

Proces rekrutacyjny w różnych firmach może trwać różnie – kontakt można otrzymać nawet na drugi dzień po wysłaniu aplikacji, jak i po 3-4 tygodniach. Jeśli więc od momentu wysłania przez nas CV minął dość krótki czas (2 tygodnie – 2 miesięcy), zamiast po raz kolejny wysłać CV, lepiej zastosować inną metodę przypomnienia o sobie – czyli zadzwonić do firmy, która prowadzi rekrutację.

Po nawiązaniu kontaktu z osobą, która prowadzi rekrutację dopytujemy, czy otrzymała nasze dokumenty aplikacyjne. I to jest w zasadzie jedyna rzecz o którą powinnyśmy dopytać. Może przecież być też tak, ze nasze dokumenty zostały odrzucone w procesie rekrutacyjnym i wysłanie nawet kilka razy CV i tak by nam nie pomogło. Jeśli otrzymamy odpowiedź, że dokumenty dotarły a kontaktu w kolejnych dniach nie będzie, oznacza to, że nie przeszliśmy „próby CV”. W praktyce bywa też tak, że dzwoniąc do osoby prowadzącej rekrutacje i dopytując o nasze dokumenty przypomnimy o sobie rekruterowi i nasze CV zostanie uważniej przeczytane.

Jeśli od czasu publikacji ogłoszenia na które kandydowaliśmy minęło nieco więcej czasu (np. 6 miesięcy) i zobaczymy je znów w jednym  z serwisów ogłoszeniowych, CV można wysłać ponownie. Być może zmienił się nieco profil pożądanego kandydata, być może zmieniło się coś u nas w CV, a niekiedy może być też tak, że kto inny prowadzi proces rekrutacyjny i do naszego dawno wysłanego CV dostępu nie ma. Wysłanie wiec po raz kolejny CV na pewno nie zaszkodzi. Można również, wysyłając CV ponownie, podkreślić w treści maila to, że staraliśmy się już o pracę na tym stanowisku rok temu – to pokazuje nasze zaangażowanie do pracy w danej firmie.  Róbmy tak jednak tylko wtedy, jeśli okres pomiędzy jednym a drugim CV spędziliśmy twórczo (w kontekście naszej kariery), podkreślanie bowiem tego, że pół roku temu też byliśmy bez pracy, nie jest potrzebnym ani rozsądnym ruchem.

Dodaj komentarz

4 komentarze to “Kilkukrotne wysyłanie CV w odpowiedzi na ogłoszenie – warto?”

 1. Magda napisał(a):

  Pozwolę sobie zacytować następujące zdanie: „Jeśli otrzymamy odpowiedź, że dokumenty dotarły a kontaktu w kolejnych dniach nie będzie, oznacza to, że nie przeszliśmy >>próby CV<<.”
  Zastanawia mnie w jaki sposób otrzymuje się tę odpowiedź, może dzwoniąc? Dziś mało kto wysyła e-maile w odpowiedzi, że stosowne dokumenty dotarły pod właściwy adres.
  Żeby nie było – wcale nie wymagam e-listów napisanych indywidualnie do każdego kandydata przez samego rekrutera, niechaj będzie choćby autoresponder. IMO to w dużej mierze świadczy o kulturze i profesjonalizmie osoby prowadzącej rekrutację albo firmy.

 2. balla napisał(a):

  Właśnie wysyłałam kilkakrotnie swoje CV i w końcu, gdy poszłam tam, okazało się, że moje prace są zbyt słabe w porównaniu do ich standardów; że mój poziom jest zbyt słaby.
  Przykro mi się zrobiło bardzo, bo bardzo chciałam tam pracować…….

  • Sabina Stodolak napisał(a):

   Witam
   Obejrzałam Pani portfolio i jeśli mogę się wtrącić. Podała Pani w portfolio daty powstania prac – większość to prace dość dawne – nie ma nowości. W tym obszarze, który interesowałby pracodawcę, projektów jest bardzo mało (super, że maluje Pani olejnie i robi piękne grafiki aktów,ale to się nie sprzeda na stanowisko grafika w agencji czy drukarni, bo nie o takie kompetencje tu chodzi). Proponuję powiększyć portfolio o aktualne projekty tworzone w oparciu o nowoczesne trendy w grafice użytkowej, usunąć projekt Polska w Unii Europejskiej, bo jest po prostu słaby a do tego na pierwszym planie na stronie głównej portofolio. Poza tym plakaty ma Pani z 2003 roku, a w kategorii ilustracji tylko tak naprawdę jeden projekt, bo wszystkie rysunki są ilustracjami tej samej książki, wykonanymi w tym samym stylu.Nie ma w portfolio różnorodności. Nie mnie oceniać talent, choć sądząc po aktach ma go Pani sporo, ale pracę trudno znaleźć grafikowi, który nie pokaże w portfolio tego, że umie patrzeć na produkt lub markę marketingowo – a tego u Pani nie ma. By znaleźć pracę jako ilustrator w wydawnictwie ma Pani za mało ilustracji by mona było ocenić to, czy Pani odnajdzie się przy innych projektach
   Pozdrawiam i życzę powodzenia

 3. Andrei napisał(a):

  Krótki czas to 2 tygodnie do 2 miesięcy? Naprawdę? Pół roku ma ktoś czekać na przyjęcie?