Dlaczego warto przygotować sobie strój dzień przed rozmową?

Czy masz nawyk przygotowywania sobie wieczorem odzieży na drugi dzień do pracy? Są osoby, które tak robią a są i tacy, którym taka procedura nie przychodzi do głowy. W przypadku rozmowy kwalifikacyjnej, która ma odbyć się na drugi dzień rano, warto jednak poświęcić tych kilka minut i przygotować sobie strój wieczorem – tylko po to aby uniknąć niepotrzebnego stresu porankiem, który może odbić się potem na naszej rozmowie.

Najpierw nerwowo szukasz rajstop, potem okazuje się, że bluzka którą chciałaś założyć ma plamkę, wyciągasz kolejną, ale trzeba ją uprasować. Kiedy już jest gotowa, okazuje się że nie pasuje do spódnicy, szukasz więc innego dołu do stroju, a czas biegnie nieubłaganie. Twoje napięcie rośnie – dostaje się partnerowi lub matce która nieopatrznie zadzwoni by życzyć ci powodzenia. Po godzinie walki z garderobą biegniesz na przystanek by nie spóźnić się na rozmowę – wpadasz zdyszana i zdenerwowana. Warto było? A czy nie wygodniej, byłoby przygotować sobie strój zawczasu?

Poza oczywistą korzyścią związaną z przygotowaniem stroju wcześniej (związaną z redukcją ryzyka zapaści nerwowej tuż przed spotkaniem kwalifikacyjnym) mamy tu jeszcze jeden plus – przygotowując strój na rozmowę kwalifikacyjną, możemy w tym czasie przemyśleć jeszcze raz to, co chcielibyśmy na rozmowie zaprezentować. Możemy też zastanowić się, co wiemy o firmie, do której na rozmowę się wybieramy.