Pracowniczy kubek – jak bardzo jesteś do niego przywiązany?

Czy masz swój własny, prywatny kubek pracowniczy, czy też w Twojej firmie nawet kubki zostały zunifikowane i wszystkie opatrzono firmowym logo? A może do tego w czym pijesz poranną kawę nie przywiązujesz zbyt dużego znaczenia?

Okazuje się, że niektórzy pracownicy są naprawdę mocno przywiązani do swoich kubków. W niektórych firmach, w których panuje surowa atmosfera i mocne zunifikowanie, kubek pracowniczy jest jednym ze sposobów na wyrażenie siebie. Pracownicy potrafią też na tyle mocno przywiązać się do swoich kubków, aby nie chcieć się nimi dzielić i mieć za złe kolegom, korzystanie z kubka bez pozwolenia. Jeśli więc nie chcesz uniknąć kubkowych nieporozumień:

  1. Jeśli chcesz skorzystać z czyjegoś kubka, zapytaj go o zdanie
  2. Szanuj to, że ktoś nie chce, abyś korzystał z jego kubka.
  3. Po użyciu, odłóż kubek na miejsce – umyty!
  4. Jeśli nie chcesz by ktoś korzystał z Twojego kubka, powiedz o tym pracownikom wprost.
  5. Jeśli boisz się, że ktoś rozbije Twój kubek, kup sobie tani kubek do pracy, którego nie będzie ci żal, jeśli coś mu się przydarzy.

Czy macie swoje ulubione kubki pracownicze? A może chcecie się podzielić ich historiami? Jeden z moich ulubionych kubków pracowniczych był prezentem od koleżanek z pokoju. NIestety, ktoś z pracowników potem go rozbił i nigdy nie dowiedziałam się kto… Zapraszam do odpowiedzi w komentarzach, a tych, którzy chcą napisać więcej i załączyć zdjęcie swojego kubka, zapraszam do przesłania go na adres kubekdopracy(malpeczka)@interia.pl – opublikuję historię waszych kubków.