Koszulka z CV okazuje się skuteczna

kelner1 Koszulka z CV okazuje się skutecznaJakiś czas temu, opisywałam człowieka, wpadł na dość nietypowy pomysł na biznes – zaczął produkować koszulki z nadrukowanym CV kandydata. Choć metodę można z powodzeniem wykorzystać chałupniczo, nie udało mi się jak do tej pory potkać nikogo w koszulce z własnym CV. Metoda okazuje się być jednak dość skuteczna – świadczy o tym kolejny przypadek pracownika, który determinacją i odwagą cywilną zdobył pracę. I to w czasie zaledwie dwóch tygodni.

Sebastien Bottin, sfrustrowany jak i reszta osób szukających pracy podczas kryzysu, postanowił wykorzystać opisywaną już metodę żywej reklamy własnej osoby. Stanął na środku placu w Clermont-Ferrand, ubrany w koszulkę z CV i …białą maskę, aby nikt z przechodniów nie sugerował się jego wyglądem. Stał tak 15 dni, aby w końcu otrzymać posadę kelnera. Jego pracodawca dowiedział się o nim z telewizji w której wspomniano o Sebastienie. Bottin wolałby wprawdzie pracę sprzedawcy niż kelnera, ale na ten moment zdecydował się na ofertę.

Może czas jednak zaopatrzyć się w koszulkę z CV? Lato idzie…

Dodaj komentarz

8 Responses to “Koszulka z CV okazuje się skuteczna”

 1. Rocco says:

  Koszulka z CV narusza godność człowieka. Jak można się tak upodlić? A może należy klęczeć przed pracodawcą, albo iść z nim do łóżka? Pracodawcy opamiętajcie się – pracownik też ma swoje prawo do godności jak każdy człowiek.

 2. czytam says:

  biała maska by mi sie z “krzykiem” skojarzyła, pracy chyba bym nie dała… a swoją drogą ludzie maja fajne pomysły, ciekawe tylko czy w Polsce się też to przyjmie.

 3. roland says:

  a ja siedzę nad cv i się martwię że nierówne, że czcionka nie taka, że akapit mi sie przesuwa. a tu trzeb apo prostu isc na zakupy po tshirt

 4. Michał says:

  Ja nosiłem koszulkę na której napisałem szukam pracy i mój numer telefonu… zainteresowanie było duże, ale tylko gapiów.
  Dziwny ten świat

 5. Ania Skoczylas says:

  @Michał – gratuluję pomysłu, a właściwie odwagi, bo pomysł na szukanie pracy myślę, że oryginalny i troszkę może szokować. Chyba nie wszyscy “wyrośliśmy” z tradycyjnego (oby efektywnego)cv. Trzymam kciuki za Pana i pracodawców ceniących kreatywność.

 6. catmen says:

  jeśli była wzmianka w tv to później zapewne powiedzieli gdzie znalazł zatrudnienie, każda knajpa chciała go zapewne po zajawce w tv; dobra reklama

 7. Maciej says:

  Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

  — Albert Einstein

 8. Gastro says:

  Taki i inne pomysły na znalezienie pracy daje nam obraz co się dzieje na rynku…dobrze by było gdyby “ważne głowy” zaczęły mysleć i zauważać, że dzieje się coś nie tak.
  Brawo za pomysłowość, kreatywność i wytrwałość.