Zapłacę Ci za znalezienie pracy,

czyli Polak potrafi

W jaki sposób można znaleźć pracę? Poprzez odpowiadanie na ogłoszenia, rozsyłanie informacji po znajomych, przesyłanie swojego CV do agencji rekrutacyjnych, a nawet spacery z wielką tablicą na plecach informującą o poszukiwaniu pracy. Co jednak zrobić jeśli wszystkie te sposoby zawiodą?
Polak z pochodzenia mieszkający w USA – Jimmy Cybulski, zdecydował się na dość niestandardowy gest – proponuje 500$ dla tego, kto znajdzie mu zatrudnienie.

Cybulski niedawno został ojcem, a jednocześnie stracił swoją pracę. Po wysłaniu 200 CV, które pozostały bez odpowiedzi postanowił działać niestandardowo – umieścił na popularnym serwisie ogłoszenie, w którym oferuje 500$ dla tej osoby, która znajdzie dla niego pracę.

Pytany o to, dlaczego decyduje się na wydanie (tak potrzebnych rodzinie) 500$, Cybulski stwierdza że „to czysta ekonomia-musisz zainwestować, by zarobić„.
Cybulski zabezpieczył się przed oszustami, deklarując, że owe 500$ za znalezienie pracy zostanie wypłacone dopiero po 6 miesięcznym okresie zatrudnienie.

Czy kreatywność pracownika zostanie nagrodzona? Miejmy nadzieję że tak – piszą już o nim wszystkie liczące się serwisy w USA. Nam pozostaje uśmiechnąć się pod nosem i potwierdzić po raz kolejny tezę, że w znajdowaniu wyjścia z sytuacji pozornie nie do przejścia, jesteśmy najbardziej kreatywnym narodem świata.

źródło: ere.net