Zapłacę Ci za znalezienie pracy,

czyli Polak potrafi

szukanie pracy Zapłacę Ci za znalezienie pracy, W jaki sposób można znaleźć pracę? Poprzez odpowiadanie na ogłoszenia, rozsyłanie informacji po znajomych, przesyłanie swojego CV do agencji rekrutacyjnych, a nawet spacery z wielką tablicą na plecach informującą o poszukiwaniu pracy. Co jednak zrobić jeśli wszystkie te sposoby zawiodą?
Polak z pochodzenia mieszkający w USA – Jimmy Cybulski, zdecydował się na dość niestandardowy gest – proponuje 500$ dla tego, kto znajdzie mu zatrudnienie.

Cybulski niedawno został ojcem, a jednocześnie stracił swoją pracę. Po wysłaniu 200 CV, które pozostały bez odpowiedzi postanowił działać niestandardowo – umieścił na popularnym serwisie ogłoszenie, w którym oferuje 500$ dla tej osoby, która znajdzie dla niego pracę.

Pytany o to, dlaczego decyduje się na wydanie (tak potrzebnych rodzinie) 500$, Cybulski stwierdza że „to czysta ekonomia-musisz zainwestować, by zarobić“.
Cybulski zabezpieczył się przed oszustami, deklarując, że owe 500$ za znalezienie pracy zostanie wypłacone dopiero po 6 miesięcznym okresie zatrudnienie.

Czy kreatywność pracownika zostanie nagrodzona? Miejmy nadzieję że tak – piszą już o nim wszystkie liczące się serwisy w USA. Nam pozostaje uśmiechnąć się pod nosem i potwierdzić po raz kolejny tezę, że w znajdowaniu wyjścia z sytuacji pozornie nie do przejścia, jesteśmy najbardziej kreatywnym narodem świata.

źródło: ere.net

Dodaj komentarz

6 Responses to “Zapłacę Ci za znalezienie pracy,”

 1. Biedronka says:

  może to byc też całkiem niezły pomysł na rozkcenie biznesu, tyle osób szuka pracy.

 2. truskawkowe pole says:

  ja wolę popytać znajomych, tak jest efektywniej. Znajomi znajomych mają też znajomych, to niewyczerpane źródło informacji i wiadomości co się dzieje. Nie chodzi tu o protekcję tylko o cynk co się dzieje. Polecam!

 3. Marcin says:

  cóż chyba pomyśle nad czymś podobnym… jak się uda to usłyszą o mnie media ;D
  [pomysły mam czasem równie szalone… ;)]

 4. kris says:

  Uważam, że jest to akt desperacji, rozumiem faceta w 100% bo sam jestem w podobnej sytuacji. Na pewno nie jest to czyn niemoralny.

 5. niedługo chyba sam tak zrobię

 6. Rozalina says:

  panie Jarku, to może razem ufundujemy nagrodę i ustanowimy jakiś fundusz, bedzie efektywniej!