Piesek w pracy – chcielibyście?

Właściciele czworonogów byliby skłonni zrezygnować z tygodnia urlopu, jeśli mogliby przychodzić ze swoimi psami do pracy. Niestety, Ci którzy psów nie mają, pracować by w ich towarzystwie nie chcieli.
Obecność czworonoga w firmie wpływa na poprawę współpracy między pracownikami i poprawia atmosferę pracy. Niestety do mało której firmy można przyjść z psem. Firma to być może rzeczywiście nie jest dobre miejsce dla zwierzęcia, ale właściciele psów mają na ten temat odmienne zdanie. Są z psami związani na tyle, że część z nich byłaby w stanie poświęcić część pensji lub wolnego czasu, by móc mieć swojego machającego ogonem przyjaciela blisko również w czasie dnia pracy.
Z badań przeprowadzonych przez Maris Interiors (firmę zajmującą się wystrojem wnętrz) wynika, że 14% właścicieli psów zgodziłoby się na obniżkę pensji w zamian za możliwość przyprowadzania do pracy psa. 16% mogłoby zaś zrezygnować z tygodnia płatnego urlopu. Dla firm pozwolenie na przyprowadzanie do biura psa może być też sposobem na przyciąganie nowych pracowników – 38% właścicieli psów rozważyłoby zmianę pracodawcy, gdyby do nowego miejsca pracy mogli przychodzić ze swoim zwierzęciem.
Niestety, pies w biurze jest w niesmak tym, którzy psów nie mają. Aż 68% pracowników, którzy prywatnie nie posiadają na utrzymaniu pieska nie chciałoby pracować w biurze z psami kolegów. Główną trudnością według nich byłaby wszechobecna sierść, gryzienie kabli, psia ślina i pchły.
A wy wolelibyście pozbawione sierści biuro, czy możliwość pracy z psim łbem na kolanach?
źródło:employeebenefits.co.uk