Drzemka w pracy?

Prawdopodobnie niewielu z Wam ma możliwość ucięcia sobie 15 minutowej drzemki w pracy, prawda? Tymczasem badania naukowe wskazują, że taka możliwość byłaby bardzo korzystna dla wielu pracowników – zwłaszcza tych, którzy pracują kreatywnie i umysłowo…

Badania przeprowadzone w NASA pokazują, że 26 minut drzemki podnieść może produktywność o 34%. Drzemka to nie tylko produktywność, to również większa kreatywność, lepsze zapamiętywanie, mniejsza ilość błędów. Po krótkiej drzemce szybciej się uczymy i mamy bardziej pozytywne nastawienie.

W USA przeprowadzono inne badania, które wykazały, że zmęczenie pracowników i w związku z tym obniżona sprawność i szybkość realizacji zadań, kosztuje firmy w sumie 150 mld $ rocznie. Czy nie taniej więc byłoby kupić sofę do pokoju socjalnego i pozwolić pracownikom na krótką drzemkę w trakcie dnia?

Część zachodnich firm już wprowadziło takie rozwiązanie. Niestety w Polsce raczej nie możemy spodziewać się takich udogodnień…przynajmniej na razie. Jedyne więc co nam pozostaje, to drzemka w toalecie, bądź zwalczenie ziewania kawą.