Tester rollercoasterów – praca marzeń dla osób o mocnym żołądku

roller-coaster-263929_1280

Lubicie parki rozrywki? Choć przeznaczone głównie dla dzieci, coraz częściej posiadają atrakcje również dla dorosłych, a niejeden na rollercoastera kilkunastometrowej wysokości bałby się wsiąść. Szczęśliwy zdobywca pracy testera rollecoasterów w Alton Towers w Wielkiej Brytanii na pewno będzie miał nerwy (i żołądek) ze stali.

To nie pierwsza taka praca na świecie – w zeszłym roku pisaliśmy o holenderskim parku rozrywki, który również znalazł wakat dla testera. W Alton Towers, pracownik będzie miał do przetestowania 6 urządzeń, przy czym jedno z nich stanowi najnowszy, 14 pętlowy rollercoaster (dla porównania, największy rollecoaster w chorzowskim parku rozrywki ma dwie pętle).

Pracownik będzie „zmuszony” do testowania wszystkich rollercoasterów codziennie, przed otwarciem parku. I choć praca wydaje się niezwykle zabawna,  to pamiętajcie, że przy takim sprzęcie, tester jest jak saper – pomyli się tyko raz.

Jaka pensja oferowana jest na tym stanowisku, niestety nie wiadomo, ale większość stanowisk w Alton Towers to wynagrodzenie między 6,5 a 8,5 funta za godzinę.

Tagi: