STARTUP SCHOOL '09 – jeszcze tydzień na zgłoszenia

Jeśli jesteś studentem, kręci Cię branża internetowa a dodatkowo nie musisz pracować przez wakacje, za to możesz zainwestować czas w swoją karierę, rozważ uczestnictwo w Sturtup School w Warszawie. Inicjatywie prowadzonej przez firmę Kreativ, wydawcę takich internetowych serwisów jak media2 czy finansowo.pl. Na czym polega udział w „szkole sturtupów”?

Do projektu przyjmowane są 2-osobowe zespoły – docelowo ma ich być 15. Przez całe trzy miesiące wakacji, zespoły te dostaną przestrzeń i narzędzia do tego, by realizować swój własny projekt internetowy. Praca nad projektem odbywa się w Warszawie -Ci którzy w stolicy nie mieszkają muszą sami zapewnić sobie utrzymanie i dach nad głową, choć Kreativ mówi że jest w stanie pomóc niektórym osobom – trzeba się w tym względzie indywidualnie dogadać. Do pomocy w realizacji startup’ów Kreativ przydzieli dwóch programistów, trzech project managerów i webdevelopera. Poza tym, firma planuje dodatkowe szkolenia dla uczestników z zakresu SEO, e-PR, marketingu szeptanego itd.

Sturtup School jest więc bardzo nietypową propozycją praktyk lub czegoś na kształt wspierania rozwoju młodych talentów. Uczestnicząc w projekcie nie zarobisz żywych pieniędzy, ale wiedza którą zdobędziesz będzie bezcenna. Zawsze zaś może się okazać, że pomysł Twojego zespołu jest lepszy niż nasza-klasa. A wtedy świat stanie przez Tobą otworem! W zalewie propozycji kiepskich staży czy odbywania mało efektywnych praktyk wakacyjnych, propozycja firmy Kreativ to prawdziwa perełka.

Na zgłoszenia zespołów (z których przynajmniej jedna musi mieć status studenta) lub osób indywidualnych., Kreativ czeka do 15 czerwca – warto się pospieszyć. Projekt rusza 29 czerwca. Więcej informacji na stronie projektu – startupschool.pl