Konkursy na praktykantów

logo kdk Konkursy na praktykantówWakacyjne praktyki które muszą odbyć studenci to dla wielu firm wspaniała okazja aby zdobyć dodatkowego i bezpłatnego pracownika. Dla studentów praktyki niekiedy są szansą na rzeczywistą naukę zawodu, niekiedy zaś jedynie formalnością spędzoną na parzeniu kawy czy przyklejaniu znaczków. Płatne praktyki oferuje niewiele firm, ale tendencja zaczyna się zmieniać, firmy coraz częściej dostrzegają bowiem w praktykantach i stażystach szansę na nowy, zdolny narybek. Do zdolnych i ambitnych grafików, swoją ofertę praktyk kieruje mLife – agencja zajmująca się reklamą webową i mobilną. Inną propozycją jest też inicjatywa Krok do Kariery.

Miejsc dla praktykantów w mLife nie ma wiele – w zasadzie jest zaledwie jedno. Aby dostać się na praktyki, trzeba stanąć do udziału w konkursie na zaprojektowanie reklamy magazynu Marketing&more. Osoba która wygra konkurs będzie mogła odbyć płatne praktyki w firmie mLife. Płatne w wysokości 1500 zł (nie wiadomo czy brutto czy netto założyć więc bezpieczniej, że brutto). Z jednej strony selekcja ostra a nagroda nie aż taka duża – w końcu na wynagrodzenie trzeba będzie zapracować. Z drugiej jednak strony jest to możliwość zdobycia doświadczenia za które jeszcze nam zapłacą, a poza tym, zwycięska praca zostanie opublikowana w Marketing&more, co jest już całkiem przyjaznym wpisem w portfolio czy CV.

Swoje prace można przesyłać do 15 czerwca, a praktyki ruszają już 1 lipca. Oferta kierowana głównie o osób z Warszawy – w tym mieście znajduje się bowiem siedziba biura.

Inicjatywa Krok do Kariery to już bardziej zaawansowany projekt, który ma zaoferować stażystom nie tylko możliwość odbycia praktyk (w trybie płatnym i bezpłatnym), ale również wziąć udział w precyzyjnym procesie rekrutacji, który ma przygotować uczestników do przyszłego stawania w szranki i konkury o „prawdziwe” etaty. Aby zostać stażystą w programie Krok do Kariery trzeba uzbroić się w cierpliwość i przygotować na długo trwające boje.

Najpierw student lub absolwent musi zarejestrować się na stronie (do 20 maja) następnie wypełnić test kompetencji, potem wybrać miejsca w których chciałby stażować (maksymalnie 5) i rozwiązać case study. Ostatnim etapem jest Assessment Center do którego dochodzi 5 najlepszych stażystów – z nich wybierani są Ci którzy zostaną zaproszeni na praktyki. Selekcja jest więc ostra, ale można przynajmniej doświadczyć tego co znaczy Assessment Center i na przyszłe assessmenty przychodzić juz bardziej na luzie. Praktyki w programie Krok do Kariery odbędą się w okresie wakacyjnym.

Warto zainteresować się już teraz powyższymi programami lub poszukać czegoś jeszcze innego co pozwoli rzeczywiście wpisać coś potem w CV innego niż parzenie kawy i zarządzanie korespondencją.

Dodaj komentarz

5 komentarzy to “Konkursy na praktykantów”

 1. tito napisał(a):

  łał – aż 1500 zł? drodzy studenci załatwcie sobie podpis odbycia praktyk po znajomości i wyjedzcie na byle farme na wakacje – 1500zł zarobicie w tydzień. Kariera :)- kariere można zrobić ale prowadząc własną firme. Nigdy nie ogarnę tego jak mozna spełniać swoje marzenia kiedy szef stojący nade mną mówi mi co mam robić. No chyba ze nie oczekujecie wiele od życia.

 2. mq napisał(a):

  Rewelacja… nic tylko startowac na te „wymarzone stanowisko” w nadzeii na gigantyczna nagrodę. A w rzeczywistosci firemka szuka murzynow ktorzy za darmo zaprojektuja im kilkadziesiat/set wersji reklamy, ktora beda mogli sprzedac za ciezkie pieniadze – na 99.999999% startujac w takim „konkursie” trzeba podpisac zgode na wykorzystanie swojej wersji reklamy dla celow marketingowych etc etc… Prawdopodobnie nawet nikogo nie „wybiora” na to swietnie platne stanowisko.

 3. jk napisał(a):

  Przeczytałam post oraz komentarze i spieszę ze swoim.
  Konkurs organizowany przez M&m oraz mLife skierowany jest do ludzi, którzy poza możliwością zarobienia pieniędzy w wakacje (czy to 1500 w tydzień, czy w miesiąc) mogą zdobyć dodatkowe doświadczenie w dziedzinie, która ich interesuje (i niekoniecznie jest to praca „murzyna” na farmie – każdy ma inne aspiracje i jest to zrozumiałe). O ile ktokolwiek przeczytał informację o konkursie zamieszczoną na blogu, wie że dział graficzny w mLife zajmuje się nie tylko projektowaniem graficznym. Praktykant będzie miał możliwość pracy przy projektach na każdym etapie ich powstawania, więc nie chodzi tutaj tylko o projektowanie graficzne, ale i proces produkcji, zagadnienia technologiczne oraz strategie. Nie rozumiem złośliwych komentarzy dotyczących robienia kariery. Nikt nikogo nie zmusza do zgłaszania się do konkursu. Każdy ma inną wizję swojej kariery zawodowej i ocenianie, czy udział w tego typu akcjach jest dla „naiwnych”, czy nie, jest trochę nie na miejscu.
  Po wiecej informacji odsyłam do newsa:
  http://interaktywnie.com/newsy/3346-zaprojektuj-swoja-kariere.html
  oraz na stronę:
  http://www.blog.mlife.pl/konkurs

  W ramach rozjaśnienia jeszcze jednej wątpliwości, podana kwota wynagrodzenia jest kwotą netto.
  Pozdrawiam

 4. Sabina Stodolak napisał(a):

  @jk – dziękujemy za wyjaśnienia i informacje (również o zarobkach) nie trafiłam na nie wyjaśnienie brutto/netto na stronie projektu.
  A jeśli chodzi o krytykę – to zawsze znajdą się zarówno osoby które chętnie widzą minusy takich akcji, jak i osoby doceniające możliwości. Jak w życiu 🙂

 5. jk napisał(a):

  Ja również dziękuję za poświęcenie uwagi konkursowi. W razie czego, służę informacją 🙂 Błąd dotyczący braku wyjaśnienia brutto/netto został już naprawiony.
  Pozdrawiam!