Co zrobić, gdy jesienią maleje nasza efektywność?

Jesienią dni stają się krótsze, a wszechobecna aura sprawia, że trudniej o motywację do pracy. Wielu pracowników skarży się na senność i spadek kreatywności. Co można z tym zrobić? Jak wygrać z jesienną chandrą?


 

W momencie, gdy odczuwasz spadek energii warto rozejrzeć się za czymś, co pobudzi Cię do działania i zmobilizuje do rozwoju. Może jakieś warsztaty o których od dawna marzyłeś? Albo kurs, który chodzi Ci po głowie od kilku miesięcy? To dobry moment na to, by wprowadzić trochę ożywienia do codzienności!


 

Właśnie teraz szczególnie warto zwrócić uwagę na podstawy tzw. wellbeingu. Czy odpowiednio się wysypiasz? Dbasz o suplementację witaminą D3? Spędzasz jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu? Te wszystkie kwestie są wyjątkowo ważne dla dobrego samopoczucia i efektywności! 

 

 

Bądź aktywny! Aktywność fizyczna wpływa nie tylko na ciało, lecz także na pracę mózgu. Jeśli chcesz, aby lepiej Ci się pracowało, to pamiętaj o tym, by od czasu do czasu wstać od biurka, przejść się (np. na lunch) lub zrobić kilka ćwiczeń. A gdy tylko masz taką możliwość, to wybierz schody zamiast windy!


 

Zastanów się na jakie przyjemności i pasje nie miałeś czasu latem. Jesienne wieczory to dobra okazja, żeby rozwinąć swoje zainteresowania. Może wybierzesz się na kurs ceramiki albo stolarstwa? To idealny moment, by zacząć coś nowego!


 

W okresie jesiennym brakuje nam promieni słonecznych, a to przekłada się na spadek nastroju i większą podatność na infekcje. Jeśli tylko masz taką możliwość, to otwieraj okna w biurze, aby słońce przedostawało się do pomieszczenia.


 

Spotkania z bliskimi osobami bardzo pozytywnie wpływają na samopoczucie i nakręcają energią! Może warto razem ze znajomymi zorganizować małą wycieczkę, umówić się na wspólne gotowanie lub seans filmowy? Jesień to idealny czas na takie rozrywki.

 

Spójrzmy na jesień od pozytywnej strony! Właśnie teraz najlepiej odpoczywa się z kubkiem gorącej herbaty, w towarzystwie ulubionych książek i filmów. A przy odrobinie wysiłku można utrzymać efektywność działania na wysokim poziomie!