Test Gallupa – poznaj swoje talenty!

Do dziś ponad 10 milionów osób wykonało test Gallupa. Jeśli chcesz zyskać wiedzę na temat tego, jakie posiadasz talenty i odkryć swój naturalny potencjał, to ten test jest dla Ciebie!

Rozpoznaj swoje mocne strony

Warto pamiętać o tym, że nawet najbardziej ambitny człowiek, może okazać się słabym pracownikiem, jeśli zostanie obsadzony na stanowisku, które nie wykorzystuje jego naturalnych uzdolnień. Odkrycie naturalnych predyspozycji jest istotnym aspektem podczas planowania kariery. Gdy mamy świadomość swoich talentów, to łatwiej nam znaleźć pracę, w której będą mogły one rozkwitnąć. W dalszej perspektywie to szansa na lepsze wyniki, szybszy rozwój i większe możliwości awansu. A przede wszystkim na to, że będziemy robili, to co sprawia nam przyjemność! 

Jak wygląda test Gallupa?

Test Gallupa bada natężenie 34 cech (talentów) oraz określa 5 cech dominujących. Czym jest talent dla badaczy z Instytutu Gallupa? To „powtarzający się wzorzec zachowania, myślenia i odczuwania, który może znaleźć praktyczne zastosowanie”. Aby rozwiązać test, trzeba odpowiedzieć na 177 pytań. Ale spokojnie – tutaj nie ma złych odpowiedzi! W każdym pytaniu należy wskazać odpowiedź, która bardziej do nas pasuje. Po ukończonym teście otrzymujemy dokładną analizę swoich talentów!

Dlaczego warto zrobić taki test?

Znajomość talentów przydaje się przy budowaniu zespołu, wykonywaniu zadań, w realizowaniu projektów w pracy i nie tylko. Test Gallupa pozwala na odkrycie naszych sposobów radzenia sobie z wyzwaniami i stylu współpracy z ludźmi. Wyniki testu Gallupa mogą okazać się przydatne także w kontekście rozmowy rekrutacyjnej. Wysoki poziom samoświadomości i znajomości swoich mocnych stron może zrobić bardzo pozytywne wrażenie na pracownikach HR, którzy przeprowadzają z nami rozmowę.

Test Gallupa – kiedy po niego sięgnąć?

Przede wszystkim wtedy, gdy dopiero rozpoczynamy karierę i zastanawiamy się, w którą stronę ją pokierować – to idealne narzędzie dla młodych ludzi, np. studentów. Test Gallupa również bardzo przyda się tym osobom, które planują konkretne zmiany w swoim życiu zawodowym, chcą się przebranżowić, np. na skutek wypalenia lub znużenia dotychczasową pracą. Ale nie zapominajmy, że test może być przydatny dla każdej osoby, która stawia w swoim życiu na rozwój i chce się o sobie dowiedzieć czegoś więcej!