Otwartość na wyjazdy służbowe coraz ważniejsza

Fotolia 77997187 XS 460x259 Otwartość na wyjazdy służbowe coraz ważniejsza

Jeszcze kilkanaście lat temu wyjazdy służbowe zdarzały się relatywnie rzadko. Obecnie trzeba być na nie gotowym, podejmując niemalże każdą pracę. Jak często i dokąd wyjeżdżamy?

Im wyższe stanowisko, tym częściej jeździ się w delegacje

Najczęściej wyjeżdżają kierownicy (29%), dyrektorzy (16%) i prezesi (5%). Średnio, wyjazdy zdarzają się kilka razy do roku (57% pracowników), raz w miesiącu (17%), kilka razy w miesiącu (30%).  Około 1/3 delegacji stanowią wyjazdy jednodniowe, 38% – dwudniowe, a pozostałą część dłuższe niż dwudniowe. Co trzeci pracownik jeździ za granicę, a 6%  na inne kontynenty. Dla pozostałych podróże służbowe to wyjazdy krajowe.

 Sam sobie nie zorganizujesz

Delegacje są kosztowne, a o koszty trzeba dbać. Z badań firmy Amadeus wynika, że pracownicy chcą sami organizować wyjazd i załatwiać wszystkie formalności w ramach budżetu. Firmy widzą to inaczej. Pracownik nie zawsze wie, jak znajdować tanie przejazdy czy negocjować ceny hoteli.

Ale możesz zorganizować dla firmy

Ci, którzy to lubią i potrafią, mogą poszukiwać ofert pracy jako specjaliści do spraw organizacji podróży – takie stanowiska w firmach mają przed sobą przyszłość.

 Deklaruj gotowość wyjazdów

Otwartość na delegacje czy czasowe relokacje popłaca. To znacznie podnosi Twoją atrakcyjność w oczach pracodawcy.