Otwartość na wyjazdy służbowe coraz ważniejsza

Young businessman

Jeszcze kilkanaście lat temu wyjazdy służbowe zdarzały się relatywnie rzadko. Obecnie trzeba być na nie gotowym, podejmując niemalże każdą pracę. Jak często i dokąd wyjeżdżamy?

Im wyższe stanowisko, tym częściej jeździ się w delegacje

Najczęściej wyjeżdżają kierownicy (29%), dyrektorzy (16%) i prezesi (5%). Średnio, wyjazdy zdarzają się kilka razy do roku (57% pracowników), raz w miesiącu (17%), kilka razy w miesiącu (30%).  Około 1/3 delegacji stanowią wyjazdy jednodniowe, 38% – dwudniowe, a pozostałą część dłuższe niż dwudniowe. Co trzeci pracownik jeździ za granicę, a 6%  na inne kontynenty. Dla pozostałych podróże służbowe to wyjazdy krajowe.

 Sam sobie nie zorganizujesz

Delegacje są kosztowne, a o koszty trzeba dbać. Z badań firmy Amadeus wynika, że pracownicy chcą sami organizować wyjazd i załatwiać wszystkie formalności w ramach budżetu. Firmy widzą to inaczej. Pracownik nie zawsze wie, jak znajdować tanie przejazdy czy negocjować ceny hoteli.

Ale możesz zorganizować dla firmy

Ci, którzy to lubią i potrafią, mogą poszukiwać ofert pracy jako specjaliści do spraw organizacji podróży – takie stanowiska w firmach mają przed sobą przyszłość.

 Deklaruj gotowość wyjazdów

Otwartość na delegacje czy czasowe relokacje popłaca. To znacznie podnosi Twoją atrakcyjność w oczach pracodawcy.

Tagi: