Centrum Pracy McDonald

rp_mcpraca.jpgWłasne pośrednictwo pracy? A czemu nie! Na Dworcu Centralnym w Warszawie, McDonald uruchamia własne biuro pracy. Będzie wspierać nie tylko firmowe lokale, ale również te, które są otworzone we franczyzie.

Biuro Pracy McDonald powstało przy jednej z restauracji spółki. Można w nim uzyskać informacje na temat wolnych wakatów w poszczególnych lokalach, warunków zatrudnienia, wymaganych dokumentów, warunków pracy czy możliwościach, jakie daje rozpoczęcie pracy w firmie.

Punkt będzie również wspierał poszczególne placówki w procesie rekrutacji i dbał o to, by każde CV było należycie przeczytane i ocenione – nie zawsze w samej restauracji jest to możliwe. Biuro Pracy McDonald (w odróżnieniu do Urzędów Pracy) czynne jest również w weekendy.

Co sądzicie o takich inicjatywach? Czy duże sieciowe firmy powinny tworzyć własne biura pracy? Jakby nie patrzeć, opcję na bezpośrednią rozmowę będą i tak miały jedynie osoby z Warszawy (lub będące tam przejazdem). Z drugiej strony, przeniesienie HR z centrali, do jednej z restauracji i umożliwienie kandydatom kontakt z żywym człowiekiem, też jest ważne i może podnieść ilość otrzymywanych przez restauracje aplikacji.