Studia dla przyszłych prezesów na Uniwersytecie Wrocławskim

Od października ruszy nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Wrocławskim. Indywidualne studia informatyczno-matematyczne (ISIM) mają kształcić przyszłą elitę informatyczno – matematyczną. Na studia ma zostać przyjętych zaledwie 15 osób.

Założenie jest takie, by mała ilość studentów mogła zostać otoczona profesorską opieką i poza dobrej jakości edukacją pod względem merytorycznym miała również maksymalnie duży kontakt z biznesem. Po to, by po skończeniu studiów docelowo objąć jak najwyższe stanowiska w Polsce i za granicą. Twórcy kierunku są przekonani, że są w stanie to osiągnąć, dzięki indywidualnemu programowi nauczania oraz małą ilością studentów przypadającą na kadrę profesorską.

Uniwersytet Wrocławski nie należy do uczelni po których najwięcej się zarabia, a osoby zainteresowane kierunkami ścisłymi znacznie częściej wybierają Politechniki. Dlatego też kandydatów na nowe studia – poza otwartym naborem – szuka się też bezpośrednio wśród olimpijczyków z matematyki, fizyki czy informatyki, którzy są zwolnieni z procedury postępowania kwalifikacyjnego. Studenci mają mieć swoją grupę ćwiczeniową i laboratorium oraz realizować projekty wraz z biznesem.

Jutro ogłoszenie listy przyjętych abiturientów. Warto będzie śledzić ich losy, by zobaczyć czy w Polsce elitarne studia na państwowej uczelni rzeczywiście mają rację bytu.

więcej informacji o kierunku – uni.wroc.pl