Chcesz poprawić swoje wyniki pracy? Ubierz się atrakcyjnie

idol w pracy Chcesz poprawić swoje wyniki pracy? Ubierz się atrakcyjnieCo pomaga kobietom w pracy? Okazuje się, że szpilki i bluzka, w której wyglądają sexi. I nie chodzi tu o seksistowskie traktowanie kobiety, ale o to, jak one same się czują.

Kobietom w pracy pomaga to, że atrakcyjnie wyglądają – ale nie chodzi tu o to, że dzięki temu mężczyźni są bardziej skłonni do pomocy a szef do awansowania, ale o to, że jeśli same czują się atrakcyjne, to lepiej wykonują swoje obowiązki.

Brytyjski serwis  HireScores.com przeprowadził ankietę, z której wynika, że kobiety uważają, że atrakcyjny ubiór dodaje im pewności siebie, a to z kolei powoduje, że lepiej radzą sobie w pracy. Mało tego, 53% kobiet stwierdziło, że w podwyższaniu produktywności pomaga im ubiór prowokujący.  Dlaczego? Bo jeśli są tak ubrane, to czują się pewnie i czują że mają kontrolę nad otoczeniem (wpływają na mężczyzn w biurze) – to zaś pomaga im w lepszym i szybszym wykonywaniu obowiązków.

Oczywiście w stroju nie można przesadzić. Pamiętacie historię pracownicy Citybanku zwolnioną za bycie zbyt atrakcyjną?

Jak podwyższyć własne poczucie atrakcyjności bez przesadzania?

  • Noś ładną bieliznę – nie widać jej pod ubraniem, ale ty poczujesz się bardziej sexi
  • Zamiast rajstop zakładaj pończochy – dają ten sam efekt
  • Dbaj o makijaż i zawsze zadbane i pomalowane paznokcie. Makijaż nie powinien być mocny – najlepszy jest taki, który niewidocznie poprawia niedoskonałości
  • Jeśli lubisz, staraj się nosić spódnice  – one zawsze bardziej niż spodnie sprawiają, że czujemy się atrakcyjnie

Dodaj komentarz

One Response to “Chcesz poprawić swoje wyniki pracy? Ubierz się atrakcyjnie”

  1. Mówi się, że to nie szata zdobi człowieka. Ale myślę, że to powiedzenie można schować między bajki. Wygląd to chyba jedno z najważniejszych kryteriów jeżeli chodzi o pozyskanie pracy. Wiadomo bardziej dotyczy to kobiet ale nie wyobrażam sobie, żeby facet pojawił się na rozmowę o pracę w T-shircie i szortach 🙂