„Zła fryzura” zaburza prace kobiet

Dla kobiet ich wygląd zewnętrzny jest niezwykle ważny.  Bardzo często decyduje o ogólnym samopoczuciu – kobieta, która nie czuje, że dobrze wygląda, staje się niepewna siebie, nie ma ochoty wchodzić w interakcje z innymi ludźmi. Badania mówią, że kobiety średnio 8 razy w ciągu dnia sprawdzają jak wyglądają. Okazuje się, że wygląd zewnętrzny bywa tak ważny, że kobieta potrafi nie pójść do pracy dlatego, że czuje się grubo, lub źle ułożyły się jej włosy.

Jak na kobietę w pracy może wpłynąć złe samopoczucie związane z wyglądem? Niestety bardzo! Nie dość, że kobiety bardzo surowo się oceniają i często mocno przesadzają w ocenie swojej nadwagi czy tego, że mają „złą fryzurę”, to niestety negatywna ocena własnego wyglądu przekłada się na niższa efektywność pracy czy  niechęć do wykonywania zadań, w których trzeba komunikować się z innymi pracownikami.

A czy kobiety czują się często nieatrakcyjne? Niestety tak – badania przytaczane przez Daily Mail mówią, że średnio kobieta czuje się nieatrakcyjna przez 11 dni w miesiącu (czyli mniej więcej co trzeci dzień).

Tagi: