Żona w pracy odpoczywa od męża

klotnia rodzice Żona w pracy odpoczywa od mężaWydaje Wam się, że elementem najbardziej stresującym w waszym życiu jest Wasza praca? Wasz Szef i jego humory doprowadzają do podwyższonego ciśnienia? Niekoniecznie jest to prawda – okazuje się bowiem, że bardziej od pracy, stresować może nas mąż lub żona – to co się dzieje w pracy, w porównaniu z tym, co mamy w domu, to pikuś…

Tezę w myśl której, to dom jest dla nas bardziej stresujący niż praca, ukuli psycholodzy z Lancaster. Zbadali oni przyczyny stresu u 3000 Brytyjczyków. 60% kobiet uważa, że bardziej niż szef, stresuje je własny partner. W porównaniu więc z tym co mają w domu, w pracy odpoczywają.

Mężczyźni, którzy wywierają stresująca presję na swoich partnerkach najczęściej robią tak dlatego, że sami odreagowują stres zawodowy na gruncie rodzinnym. Długie godziny pracy oraz obawa przed jej utrata powodują, że wyładowywanie stresu następuje w domowym zaciszu – w efekcie, mąż staje się stresorem.

Jak się tak nad tym zastanowić… w sumie takich awantur jak z partnerem, z szefem nigdy nie przerabiałam – a Wy?

Dodaj komentarz

One Response to “Żona w pracy odpoczywa od męża”

  1. czlowiek zagadka says:

    cos ciekawego dla odmiany mam porownanie, pracowalem w UK i pracuje w polsce. Wracam do UK jakos za miesiac. Na temat pracy w polsce powiem tak, jest jak lancuch pokarmowy im wyzej jestes tym jest przyjemniej ale upadki z duzej wysokosci bola szczegolnie jak masz kredyt, zone, dzieci i inne pierdoly ktore maja metke z cena. Czlowiek jest smieszna istota ale dobrym porownaniem jest instytucja Kapo w obozach koncentracyjnych tyle tylko ze oni swoje obowiazki wykonywali zeby przedluzyc sobie zycie, a twoj przelozony robi to dla pieniedzy, przykre. Zatem gardze takimi ludzmi i poczekam az spadna ze sojego stolka, bo ja niemam kredytu i innych problemow. Teraz pytanie do publicznosci, czy chcesz mu podac reke czy kopnac w brzuch. Zastanow sie czego boi sie taki czlowiek i pomoz sobie z usmiechem na twarzy.