Chętniej uczymy się języków obcych

jezyki Chętniej uczymy się języków obcych20 lat transformacji zrobiło swoje – z zamkniętego narodu, który ledwo mówił po rosyjsku wyrośli z nas poligloci, którzy coraz częściej dostrzegają konieczność poznawania obcych języków. I to nie tylko ze względu na pracę, ale również na własne samopoczucie na wycieczce.

Znajomość języków obcych jest pewnym standardem w wymaganiach pracodawcy. Standardem często na wyrost, bo w ramach danego stanowiska, nierzadko znajomość języka obcego na wysokim poziomie nie okazuje się konieczna. Mimo wszystko lepiej móc się pochwalić certyfikatem niż nie móc. Dlatego coraz więcej Polaków zaczyna uczyć się języków obcych. Z ostatnich badań CBOS wynika, że prawie połowa Polaków (48%) bądź już uczy się, bądź zamierza, podwyższyć swoje kwalifikacje językowe.

Nie tylko o pracę nam jednak chodzi. Motywacją są też wyjazdy służbowe i wakacyjne (i chęć swobodnej komunikacji) oraz poczucie, że języki obce po prostu trzeba znać.

Jak wynika z innych badań – przeprowadzonych przez Ipsos, w zeszłym roku, 47% badanych odczuwa chęć podwyższenia swoich kwalifikacji, w 2000 roku, takie „parcie na szkolenia” odczuwała 1/3 badanych – jak więc widać, chcemy się szkolić.

Czy macie poczucie, że szkolenia w których uczestniczyliście spowodowały, że jesteście bardziej konkurencyjni na rynku pracy?

źródło: corpnews.pl

Dodaj komentarz

One Response to “Chętniej uczymy się języków obcych”

  1. Andrzej2d napisał(a):

    Wypakowałem tysiąc złotych na szkolenie. Mam certyfikat który leży w mojej teczce osobowej. Nie dostałem podwyżki z tego tytułu ale….świstek + doświadczenie= praca. Ta zasada odnosi się także do studiów (które też sam opłacałem i opłacam 🙂 ) Dzięki temu kursowi WIEM że jestem jeszcze bardziej atrakcyjniejszy dla potencjalnego pracodawcy.A co do jęz.obcego-dla mnie to jest tak oczywiste że szkoda pisać. Co dziennie poświęcam conajmniej 20min na naukę. Niestety brak mi funduszy na konkretny kurs i sam muszę się uczyć co wydłuża czas i utrwala błędy….
    A tak na marginesie- ja lubię się uczyć,poznawać nowości branżowe i czuć swoje kompetencje. Daje mi to pewnego rodzaje poczucie bezpieczeństwa i sądzę że te 47% właśnie tak odczuwa. Każdy chce czuć się nie zastąpiony i potrzebny -a w niektórych przypadkach b.ważny,czego osobiście nie znoszę.
    Pozdrawiam