Mama w pracy – nowa edycja konkursu

pracujaca mama1 Mama w pracy – nowa edycja konkursuFundacja Świętego Mikołaja ogłosiła wczoraj nową edycję konkursu Mama w Pracy. Konkurs ma promować firmy przyjazne matkom. W ramach konkursu, firmom zostanie przyznany tytuł (na rok) ,,Firmy nieprzeciętnie przyjaznej mamom”. Jeśli uważacie, że Wasza firma jest właśnie taka – możecie już zgłosić ją do konkursu.

Tytuł „Firmy nieprzeciętnie przyjaznej mamie” otrzymają firmy nie na podstawie rozmów z przedstawicielami firmy czy jej zarządem, ale na podstawie ankiet którą anonimowo wypełniają mamy. Taki system pozwoli na to, by nagrodzić firmy które w praktyce są przyjazne, a nie te, które słowa o promowaniu matek mają po prostu zapisane w regulaminie a nigdy nie wprowadzane do praktyki. Firma, która weźmie udział w konkursie otrzyma też raport omawiający to, w jaki sposób jej pracownice postrzegają politykę firmy wobec matek – dzięki temu, zwiększy się świadomość kadry zarządzającej na temat tego, jak wygląda pomoc matkom w praktyce.

W przypadku małych i średnich firm, ankietę musi wypełnić minimum 10 pracownic. W przypadku firm dużych – 30. Na plus oceniane będą takie udogodnienia jak płatne urlopy po urodzeniu dziecka, możliwość elastycznego zarządzania godzinami pracy, możliwość pracy zdalnej, przedszkole w firmie i tym podobne. Konkurs trwać będzie do 1 marca 2010 roku, rozdanie nagród i ogłoszenie laureatów, w maju.

Dodaj komentarz

2 Responses to “Mama w pracy – nowa edycja konkursu”

  1. mandy_mystery says:

    nie wierze ze konkurs moze miec jakikolwiek oddzwiek … gdyz pracowalam w firmie amerykanskiej wrocilam do pracy z urlopu macierzynskiego karmilam piersia wiec przedlozylam odpowiednie zaswiadczenie i pracowalam na dwie zmiany (juz nie mowie o tym ze odciagalam mleko w gabinecie pielegniarki zaslaniajac sie parawanem bo oczywiscie pokoju dla matki karmiacej tam nie zaplanowano) umowy mi nie przedluzono a mojej kolezance ktora w tym samym czasie zaszla w ciaze tylko po powrocie do pracy zrezygnowala z wszystkich praw jej przyslugujacych przedluzono umowe o prace … tak wiec rodzac nastepne dziecko pracujac w jakiejkolwiek firmie w Polsce nawet nie bede sie ludzic ze istnieje firma przyjazna mamie ;( i przestrzegajaca prawa matki gdyz takie nie istnieja nic nie uchronilo mnie przed zwolnieniem bo bylam osoba jak kazda inna ktorej po prostu nie przedluzono umowy

  2. marta- mikado says:

    to prawda w Polsce nie ma firm przyjaznych matkom. Sama jestem mamą dwójki dzieci i mam wyższe wykształcenie a nie mogę znaleźć godnej pracy, która dałaby mi dobre zarobki i pozwoliłaby na skorzystanie z praw jakie nam matkom przysługują.