Wtorek ! Dzień największej wydajności pracowniczej

zmeczenie Wtorek ! Dzień największej wydajności pracowniczejDziś pracujemy najciężej i najbardziej efektywnie. Do takich wniosków doszła firma Canon przeprowadzając badania wydajności pracy. Z badań wynika, że najbardziej efektywni jesteśmy we wtorki, a najmniej w piątki. Nie ma się co dziwić, na dzień przed weekendem najtrudniej skupić się na pracy.

W badaniach wzięli udział pracownicy z 18 krajów. Wśród wszystkich nacji które wzięły udział w badaniu, Polacy najlepiej znają się na obsłudze urządzeń biurowych i najczęściej z nich korzystają (choć badania nie precyzują czy korzystamy z nich w ramach obowiązków zawodowych czy np. drukowania pracy magisterskiej córki, na firmowym sprzęcie).

Najlepszym miesiącem pracy jest maj, wtedy pracujemy najwydajniej. Niestety, w lipcu efektywność spada. A najprzyjemniejszym momentem w ciągu dnia pracy, który pobudza nas do efektywności jest…przerwana kawę.
Wyniki badań nie są zaskakujące. Wtorek rzeczywiście wydaje się najlepszym dniem do pracy- już odpoczęliśmy po weekendzie, jeszcze nie zdążyliśmy znudzić się pracą a dodatkowo, myśl o kolejnym weekendzie nie przysłania nam jeszcze całego świata.
Jednym słowem – do roboty, bo dziś wtorek !!!

źródło: computerworld.pl

Dodaj komentarz

3 Responses to “Wtorek ! Dzień największej wydajności pracowniczej”

  1. Miko says:

    czyli dziś jestem najbardziej efektywny, ciekawe, jakoś rezultaty dnia tego nie potwierdzają. no ale wtorek trwa jescze przez kilka godzin, moze wzrośnie;)

  2. Ania says:

    całkiem logiczne, rozkręcamy się po poniedziałku i jeszcze nie myślimy o weekendzie, bo do piątku daleko;)ale maj jest zastanawiający, przeciez wtedy wiosna i maj w głowie. No ale może właśnie dlatego wraz z endorfinkami wzrasta efektywność:)

  3. koza says:

    dla mnie chyba najlepsza jest środa, taki półmetek, dużo do pracy, ale nie za, miułe wspomnienia z poprzedniego weekendu i myśl o następnym. w sumie nie żebym żyła od soboty do soboty, tj czasami tak, hehehe a wy jak macie? pytam, bo wtorek już minął;)