Wtorek ! Dzień największej wydajności pracowniczej

Dziś pracujemy najciężej i najbardziej efektywnie. Do takich wniosków doszła firma Canon przeprowadzając badania wydajności pracy. Z badań wynika, że najbardziej efektywni jesteśmy we wtorki, a najmniej w piątki. Nie ma się co dziwić, na dzień przed weekendem najtrudniej skupić się na pracy.

W badaniach wzięli udział pracownicy z 18 krajów. Wśród wszystkich nacji które wzięły udział w badaniu, Polacy najlepiej znają się na obsłudze urządzeń biurowych i najczęściej z nich korzystają (choć badania nie precyzują czy korzystamy z nich w ramach obowiązków zawodowych czy np. drukowania pracy magisterskiej córki, na firmowym sprzęcie).

Najlepszym miesiącem pracy jest maj, wtedy pracujemy najwydajniej. Niestety, w lipcu efektywność spada. A najprzyjemniejszym momentem w ciągu dnia pracy, który pobudza nas do efektywności jest…przerwana kawę.
Wyniki badań nie są zaskakujące. Wtorek rzeczywiście wydaje się najlepszym dniem do pracy- już odpoczęliśmy po weekendzie, jeszcze nie zdążyliśmy znudzić się pracą a dodatkowo, myśl o kolejnym weekendzie nie przysłania nam jeszcze całego świata.
Jednym słowem – do roboty, bo dziś wtorek !!!

źródło: computerworld.pl