Uśmiechnij się! Jesteś w pracy!

Teza dotycząca tego, że szczęśliwy pracownik jest bardziej wydajny, to truizm. Wiedzą o tym pracodawcy – przynajmniej w teorii. Niestety niezbyt często pracodawcy rzeczywiście mocno zajmują się poprawą nastrojów pracowników. A zdecydowanie warto!

Kolejne badania nad wpływem szczęścia i uśmiechu na efektywność pracy i zaangażowanie pracowników przeprowadziła firma iOpener. W ramach przebadania ponad 3000 osób z 79 krajów okazało się, że pracownik uśmiechnięty, to jednocześnie pracownik:

Z innych badań, przeprowadzonych przez Sonię Lyubomirski (psychologa z Uniwersytetu Kalifornijskiego) wynika, że osoby które się uśmiechają, częściej awansują i mają większe szanse na podwyżkę.

A jak sprawić by być uśmiechniętym w pracy? Wielu pracowników uważa, że „gdybym tylko więcej zarabiał, byłbym bardziej zadowolony z pracy” – tymczasem jest to mit. Po pierwsze zawsze chcemy zarabiać 20% więcej niż zarabiamy, po drugie zaś – z badań przeprowadzonych w 2007 na University of Chicago wynika, że najbardziej uśmiechnięci pracownicy to wcale nie są te osoby, które zarabiają najwięcej! Jeśli więc chcesz być nieco bardziej uśmiechnięty, proponuję jogę śmiechu, lub …czytanie o uśmiechaniu się – wtedy bezwiednie zaczynasz się uśmiechać!

źródło:forbes.com