TOP 12 Najlepszych żartów biurowych

Czy świętujecie Prima Aprilis w pracy? Odrobina humoru w biurze jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a śmiech idealnie rozładowuje napięcie, relaksuje i w pływa pozytywnie na nasze zdrowie – dlatego warto się śmiać – również w pracy!

Jako że dziś mamy Prima Aprilis i w większości biur koledzy będą sobie robić różne dowcipy, przygotowaliśmy dla Was kilka inspiracji. Jeśli nie zdążycie w tym roku, pomysły będą jak znalazł na 1 kwietnia 2010!

A jeśli Wasz szef nie pozwala na żarty biurowe bądź samo nie macie pomysłów – to przynajmniej uśmiechnijcie się oglądając pomysły!

1. Żółte karteczki
Rozwiązanie idealne dla szefa (na każdej karteczce można napisać „dać podwyżkę pracownikom”) lub kolegi który ma problemy z organizacją czasu pracy.

2. Dla sekretarki
Odbieranie telefonów nie będzie już tak proste jak kiedyś!. (można też użyć przezroczystej taśmy samoprzylepnej – efekt będzie jeszcze lepszy, jeśli umocowanie słuchawki do telefonu nie zostanie zauważone)

3. Dla fanów naszej-klasy
Kolega zbyt długo przesiaduje na naszej klasie? Przestrasz go tak, aby spadł z krzesła!

4. Dla szczurofoba
Tego żartu lepiej nie robić komuś, kto rzeczywiście bardzo boi się myszy. (Szczury maskotki wykorzystane na zdjęciu dostępne są w IKEA). Pomysł można zmieniać. Może koleżanka boi się pająków lub żab?

5. Dawno Cię nie było
Wystarczy odrobinę pajęczyny w sprayu (kupionej w sklepie ze śmiesznymi rzeczami) aby wmówić komuś, że jego przerwa na lunch trwała o kilka tygodni za długo.

6. Biuro dla kosmity
Wystarczy odrobina folii aluminiowej, aby zamienić boks pracownika w stację kosmiczną

7. Golfowo – motoryzacyjnie
Dowcip wprawdzie nie z wykorzystaniem biura, lecz z wykorzystaniem samochodu. (managera?) Tylko skąd wziąć tyle piłeczek golfowych?

8. Gdzie moje biuro?
Żart wymaga głębokiego zaangażowania i …ekipy budowlanej, ale zdecydowanie warto! Dowcipnisie odcięli w nocy 11 pomieszczeń biurowych wstawiając ściankę działową z rigipsu.

9 Tekturowe biuro
Może czas na dzień bez nowych technologii?

10 Długo Cię nie było II
Do tego dowcipu potrzebujemy starej klawiatury, nasion trawy (trawa dla kotów do kupienia w sklepach zoologicznych) oraz kilku słonecznych dni. Potem wystarczy tylko podmienić klawiatury

Bywa, że żarty biurowe nie kończą się dobrze

11. Wpadka z ksero
Tu przykład tego, co może się stać, jeśli nie przemyślimy żartu do końca

12. Kiedy szef nie zna się na żartach
W typ przypadku pracownicy postanowili zrobić dowcip szefowi, który kompletnie nie radzi sobie z nowymi technologiami. Pomyśleli nawet o tym, aby móc zdalnie zatrzymać windę i zgasić w niej światło. Niestety szef nie jest zadowolony, a pod koniec żartu nawet nieco pochlipuje… nie mamy informacji czy pracownicy wylecieli czy nie.

A jakie dowcipy biurowe dziś Wy sobie robicie?
fot.: ramzi hashisho, oddee.com