Temperatura w biurze – najtrudniej zadowolić produkcję, najłatwiej IT

home-219013_640Wprawdzie zima w tym roku płata nam niezłe figle, ale niezależnie od pogody na zewnątrz, w biurach, sklepach czy nawet halach produkcyjnych, mamy ogrzewanie i klimatyzatory, które dbają o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach.  Czy jednak wystarczająco? Ilu z nas odczuwa temperaturę w pomieszczeniu, w którym pracuje, jako zbyt wysoką bądź zbyt niską? Które branże są najbardziej na temperaturę odporne?

Z analiz przeprowadzonych przez serwis Career Builder wynika, że najbardziej tolerancyjni względem temperatury są pracownicy IT. Dla aż 70% z nich, temperatura panująca w biurze jest na odpowiednim poziomie. Tylko 11% pracowników IT skarży się, że jest im w pracy za gorąco. Z kolei na zbyt wysoką temperaturę w pracy narzeka aż 40% pracowników zakładów produkcyjnych i 33% pracowników sklepów.

A kto marznie? Pracownicy banków i usług finansowych (dla 32% jest w biurach za zimno) oraz pracownicy służb medycznych (27%). Najtrudniej dogodzić pracownikom sprzedaży – 26% skarży się na to, że jest za zimno, a 27% narzeka na duchotę. I jak tu ustalić temperaturę odpowiednią dla wszystkich?

A czy u was w biurze też zdarzają się walki o pilota do klimatyzatora?

Tagi: