Spalanie kalorii na siłowni zapobiega wypaleniu zawodowemu

Masz czas na aktywność fizyczną? Nie? No to będziesz zarówno otyły, jak i mniej zadowolony ze swojej pracy i szybciej się w niej wypalisz. Naukowcy donoszą, że aktywność fizyczna nie tylko poprawia stan naszego zdrowia fizycznego, ale również zdrowie psychiczne.

Dr Sharon Toker z Uniwersytetu w Tel Avivie, odkryła że pracownicy, którzy po pracy angażują się w zajęcia sportowe rzadziej się wypalają i rzadziej cierpią na stany depresyjne (depresja jako taka też rzadziej się u nich rozwija). Najlepsze rezultaty wpływu aktywności fizycznej na zdrowie psychiczne zaobserwowano u pracowników,którzy na aktywność fizyczną przeznaczali 4 godziny tygodniowo. (Jak się tak zastanowić, to wcale nie tak wiele). U tych osób symptomy wypalenia zawodowego praktycznie się nie pojawiały. Dobre wyniki uzyskiwały również osoby, które ćwiczyły około 150 minut tygodniowo.

Nie ma w zasadzie znaczenia jaką aktywność fizyczną będziecie podejmować – ważne, by rosło tętno i nieco się człowiek spocił. Zatem nie trzeba wcale wyciskać na siłce, można wybrać się na basen czy nawet na kurs tańca (przypominam – mężczyzna, który potrafi tańczyć zyskuje u kobiet +100 do atrakcyjności).

źródło:aftau.org