Spacer poprawi wydajność i zdrowie pracownika

Troska o zdrowie pracownika jest ostatnimi czasy bardzo modna. Zdrowy pracownik, który jest w formie to nie tylko mniejsza ilość L4, ale również większa ilość sił do pracy i większe zadowolenie z życia (które bądź co bądź wpływa również na to, jak wykonujemy swoje zadania zawodowe). Jeśli pracodawcy nie stać zaś na kosztowne programy zdrowotne, to powinien przynajmniej pozwolić pracownikowi na spacer.

W ośrodku badań w Alterze, przeprowadzono na zlecenie Holenderskiego Ministerstwa Agrokultury, Natury oraz Jakości Żywności badania, które miały na celu pokazanie wpływu przyrody na samopoczucie pracowników. W ramach wniosków. Dostarczono dane udowadniające, że codzienne spacery nie tylko zapobiegają rozwojowi chorób kręgosłupa i pozwalają zachować lepsze zdrowie fizyczne, ale również pomagają w zachowaniu formy psychicznej. Pracownicy pracujący w stresie, przepracowani, uskuteczniając codzienne spacery w trakcie przerwy w pracy mogą z czasem odczuć poprawę nastroju a odczuwalne zmęczenie pracą ulegnie zmniejszeniu.

Obecnie, rząd holenderski rozważa udostępnienie 240 tysięcy hektarów zielonych terenów dla realizacji projektu „zielone ćwiczenia na receptę” – miałby to być dodatkowy pomysł dla pracodawców, na zadbanie w sposób niskokosztowy o zdrowie pracowników. Autorzy badań zwracają również uwagę na to, że firmy, których biura znajdują się daleko od zielonych terenów powinny zadbać o nawet niewielki, ale zielony taras lub ogródek.

Pomysł zacny, o ile pracodawca nie każe nam spacerować godzinę dziennie w środku dnia, zimą po mrozie, w ramach „dodatkowego”,  niepłatnego czasu pracy.

źródło:employerbrandingclub.com