Służbowa komórka po godzinach pracy irytuje współmałżonka

Czy zdarza ci się odbierać telefon od szefa siedząc przy rodzinnej kolacji? Sprawdzać maile podczas urlopu czy przeglądać dokumenty w czasie świąt? Czy masz poczucie, że to iż nie umiesz oderwać się od pracy irytuje Twojego partnera? (przynajmniej statystycznie).

35% pracowników, którzy korzystają z firmowych smartfonów regularnie denerwuje partnerów odbieraniem służbowych maili po godzinach pracy (za DailyMail). Częściej robią to mężczyźni – a raczej to kobiety częściej denerwują się tym, że ich mężczyźni w domu bawią się firmową komórką. U 37% mężczyzn i 28% kobiet, taka zabawa jest powodem kłótni. Nie wiadomo jednakże czy to Panowie częściej z pracowniczych urządzeń mobilnych korzystają w domu, czy też to ich żony częściej się denerwują, podczas gdy mężowie jeśli to żona nadużywa komórki firmowej są bardziej ZEN.

Im lepszy telefon (wypasiony smartfon) tym częściej pracownicy korzystają z niego po godzinach (trudno się dziwić – co ze zwykłą starą Nokią 3210 można zrobić ciekawego poza odebraniem telefonu od szefa.)

A czy wam zdarzyła się kiedyś w domu awantura przez pracę? A raczej przez to, że znów odpisujecie na służbowe maile bądź dzwonicie do klienta?