Skórzane slipki nie przystoją urzędnikowi!

Pisaliśmy kiedyś o tym kiedy i jakie dżinsy można zakładać do pracy. Okazuje się że dress code obowiązuje nie tylko w pracy ale również w czasie wolnym. Jeśli na przykład jesteś wielbicielką skórzanych gorsetów i akcesoriów typu pejcze, bądź w wolnym czasie lubisz przebierać się za żabę – możesz stracić pracę. Oczywiście, jeśli będziesz na tyle nierozsądna aby swoje zdjęcia opublikować w Internecie. Tak jak zrobił to jeden z urzędników w Świętochłowicach.

O tym, że ostrożnie dobierać trzeba zdjęcia, które chcemy opublikować w Internecie pisaliśmy już nie raz. Nie za takie zresztą zdjęcia jak półnagie torsy i skórzane slipki pracownicy w Polsce i za granicą byli zwalniani. Urzędnik ze Świętochłowic stracił pracę, bo próbował znaleźć przez Internet partnerkę życiową. A że w slipach…cóż każdy orze jak może. Oficjalnie nie podano powodów zwolnienia urzędnika (zatrudniony był na umowę na czas określony), urzędnik uważa jednak że sprawa jest polityczna i zamierza się odwoływać.

Po raz kolejny przypomnijmy – w Internecie umieszczajmy zdjęcia neutralne lub takie, które przedstawiają nas w pozytywnym świetle. Dla pewności zamieszczając zdjęcie w Internecie warto zadać sobie trzy pytania:
czy chciałbym aby zobaczył to mój szef, moja żona (mąż) oraz moja babcia – prawdopodobnie takie pytanie pomoże wyeliminować te fotki, które są nazbyt kontrowersyjne. Pamiętajcie o tym, że nawet po usunięciu fotografii z serwisu nadal są sposoby aby ją obejrzeć w archiwum strony.

źrodło: wyborcza.pl