Robisz sobie selfie? Lepiej nie udostępniaj ich publicznie

businessman with thumb upRekruterzy i pracodawcy coraz częściej sięgają do mediów społecznościowych, by dowiedzieć się czegoś o kandydacie do pracy. I tendencja ta będzie coraz większa. Dlatego warto zwracać uwagę na to, co udostępniamy publicznie np. na zdjęcia typu selfie.

Dlaczego selfie jest kiepskim pomysłem? Bo jak wykazują badania, osoby, które gustują w portretach selfie są bardziej narcystyczne niż inne. A jak wynika z badań przeprowadzonych przez Jesse Fox z Uniwersytetu Stanowego Ohio, zamiłowanie do selfie może też być oznaką rysów psychopatycznych – zwłaszcza u mężczyzn. Według badań, mężczyźni, którzy publikują sporo zdjęć typu selfie online, są mocno narcystyczni (zwłaszcza, jeśli edytują zdjęcia).Mają też rysy psychopatyczne, co w pracy zawodowej może oznaczać mniejszą zdolność pracy w grupie i odczuwania empatii.

Jeśli zatem kilka razy w tygodniu publikujesz swoje własne zdjęcia „z ręki” to ogranicz ich widoczność do grona znajomych. Nie chcesz chyba, by rekruter odrzucił twoją kandydaturę tylko dlatego, że uzna iż jesteś zbyt próżny i narcystyczny.

Tagi: