Przebieranki biurowe na Halloween?

W Polsce, Halloween, choć jest świętem które nie ma kompletnie nic wspólnego z nasza kulturą, coraz mocniej jest świętowane. Dynie sprzedają się jak świeże bułeczki a na drzwiach domów, wzorem amerykańskich przedmieść pojawiają się kościotrupki i duszki z papieru. Ciekawe kiedy (i czy w ogóle) zaczniemy przebierać się do pracy w Halloweenowe kostiumy. Mielibyście na taką zabawę ochotę?

W Halloween przebierają się nie tylko dzieci, ale również nierzadko dorośli. Aby jednak przebierać się do pracy, trzeba nie lada odwagi – poza tym, firma też musi wyrazić na to zgodę. W praktyce, w części firm w USA urządza się coś w rodzaju „halloweenowych piątków”, w trakcie których, pracownicy przychodzą do firmy nie poprzebierani jak w karnawale, ale z delikatnymi, Halloweenowymi motywami – np. zakładają fantazyjne krawaty lub śmieszne kapelusze.

Przeciwnicy świętowania Halloween w pracy twierdzą, że przebieranie się w zabawne kostiumy odbiera powagę pracy oraz zmniejsza produktywność zespołu – sporo czasu pracownicy marnują bowiem na oglądanie, podziwianie i dyskutowanie o przebraniach. Zwolennicy sądzą zaś, że taka akcja buduje ducha zespołu, wprowadza element rozluźnienia i odstresowania i sprawia, że przyjemniej się pracuje.

A jakie jest Wasze zdanie?