Powiedz jaki masz telefon, a powiem ci ile i jak romansujesz?

Czy rekruterzy będą niedługo wypytywać potencjalnych pracowników o to jakim telefonem się posługują, by na tej podstawie wnioskować o ich zachowaniu w pracy? Według badań istnieje różnica między tym, jak chętni do romansowania w pracy czy marnowania czasu są użytkownicy iPhone’a i Androida. Zatem takie pytania nie byłyby wcale bezzasadne.

Jeśli chodzi o romanse biurowe, to najbardziej podatni na nie są użytkownicy iPhone’a. 25% z nich ma za sobą romans biurowy w ciągu ostatnich 5 lat. Za to użytkownicy BlackBerry są bardziej skłonni do tego by pić alkohol wieczorem (i na drugi dzień mieć kaca). Za to najbardziej skłonnymi do zachowań ryzykownych i szybkich (typu seks po pierwszej randce) są użytkownicy Androida (to będą ci pracownicy, którzy chętnie uskuteczniają skok w bok na szkoleniu).

Oczywiście można śmiać się z badań, które- jak każda statystyka – przekłamują rzeczywistość. Jednak głębsza analiza ujawnia tło wyników. BlackBerry posiadają głównie biznesmeni – stąd stres i alkohol. iPhone, to domena ludzi młodych, którzy do romansowania mają stosunek dość luźny i jeszcze nie nauczyli się, że flirtowanie w pracy to z reguły same kłopoty.

źródło:digitaltrends.com