Poranne zwyczaje w różnych kulturach

morning-sun-702926_640Coraz częściej pracujemy w międzynarodowych zespołach i na co dzień przebywamy z ludźmi z innych kultur. Wydaje się nam, że jesteśmy tacy sami, ale nie jesteśmy. Od naszych sąsiadów zza południowej czy zachodniej granicy różnimy się nawet tym, jakiej muzyki słuchamy wstając (i jak prędko biegniemy do pracy). Jakie zwyczaje poranne mają Niemcy a jakie Brytyjczycy?

Analiza porannych zwyczajów pracowników z Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Niemiec, Norwegii i Danii przeprowadzona przez markę Pure ujawniła wiele rozbieżności pomiędzy tymi przecież blisko sąsiadującymi kulturami. Nic dziwnego, że niekiedy nie możemy się w pracy dogadać.

Najwcześniej do biura przychodzą Niemcy – 28% z nich jest w pracy przez 7:00 rano. Najpóźniej możesz spodziewać się w biurze Włocha – większość zacznie pracę dopiero po 9:30.

Drzemkę w pracy najbardziej lubią uskuteczniać Duńczycy – aż 51% z nich drzemie przynajmniej dwa razy dziennie. Za to Norwegowie prawie nie drzemią w ciągu dnia (66,3% nigdy tego nie robi), podobnie jak Brytyjczycy  – 60% .

A jak jest w Polsce? O której z reguły przychodzicie do pracy? Macie w ciągu dnia ochotę na drzemkę, czy też nie?

Źródło:pure.com

Tagi: