Poduszka z wentylatorem na zbyt upalne dni w biurze

Pogoda ostatnich dni nie jest zbyt upalna i w pracy nie przeszkadza, ale nadejdą jeszcze dni, w których będzie się z nas lało w trakcie wykonywania obowiązków służbowych. Tym, którzy pracują w nieklimatyzowanych biurach przydałaby się chłodząca poduszeczka na siedzenie.

AC Ass Cushion to poduszka zaopatrzona w wiatraczki i zasilana poprzez USB – można ją więc podłączyć do komputera lub laptopa. Wiatraczki przypominają te, które wbudowane są w system chłodzenia laptopa. Poduszka podobno jest wygodna, choć musi istnieć w niej jakaś konstrukcja, która chroni wiatraczki przed zgnieceniem. Sama powierzchnia poduszki jest wykonana z materiału  z mikroszczelinami, dzięki którym chłodne powietrze przedostaje się na powierzchnię, chłodząc nasze cztery litery. Poduszka może być wykorzystywana również w samochodzie ( za pomocą specjalnego kabelka podłączą się ją do gniazda zapalniczki).

Wprawdzie trudno mi uwierzyć, że gadżet ten naprawdę działa efektywnie, ale … można by spróbować. Niestety AC Ass Cushion dostępny jest jak na razie jedynie w Japonii. Podobnie jak chłodzący krawat.

źródło:gizmodo.pl