Poduszka do biurowej drzemki dla wstydliwych

Ile już gadżetów, które umożliwić mają drzemkę w biurze stworzono trudno zliczyć. Co chwilę bowiem pojawiają się kolejne pomysły projektantów. Niektóre naprawdę niezwykle dziwaczne. Krawato-poduszkę przebija w kontekście dziwności nowy projekt grupy Kawamura-Ganjavian – „poduszka – struś„.

Inspiracją dla powstania gadżetu biurowego jest struś i jego zwyczaj chowania głowy w piasek. Pracownik, który poczuje nagłą senność, a nie dysponuje specjalnym pomieszczeniem do spania na terenie biura, może wyciągnąć „strusią poduszkę” i schować w niej głowę. Poduszka zapewnia – zdaniem projektantów – przyjazny mikroklimat oraz zapewnia prywatność. Gorzej, jeśli nagle wybudzi nas szef, a my podniesiemy w głowę schowaną w ową poduszkę.

Choć wydaje się, że w poduszce można się udusić, zaprojektowano w niej specjalne otwory wentylacyjne, które umożliwiają oddychanie. Jak dla mnie – mimo iż jestem zwolennikiem drzemki w trakcie dnia – taki gadżet, jest już zdecydowanie zbyt dziwaczny – a jakie jest Wasze zdanie?