Oczekujesz podwyżki bądź awansu? Ubieraj się kolorowo!

clothing-964878_640Odzież w żywych kolorach (nawet jeśli chodzi jedynie o koszule), może pomóc w osiągnięciu awansu lub otrzymaniu podwyżki. Jakim cudem?

Okazuje się, że rezygnacja ze standardowych biurowych beży i szarości na rzecz nieco bardziej kolorowych ciuchów może mieć pozytywny wpływ na rozwój twojej kariery. Według badań firmy Case Station, 20% osób pomiędzy 25-34 rokiem życia uważa, że ich styl ubierania się (bardziej kolorowy) miał wpływ na to, że szybciej dostali podwyżkę. Jak to możliwe? Otóż sposób ubierania się przekazuje sporo informacji na temat naszej osobowości i nastroju (kiedyś pisaliśmy już o tym, że kobiety kiedy mają obniżony nastrój, wybierają dżinsy). Jeśli zatem ubieramy się w „nudny sposób” to otoczenie zakłada, ze jesteśmy tacy jak nasze ubranie – szarzy, bezbarwni i bez polotu. Ubieranie się bardziej kolorowo i kreatywnie wiąże się z tym, że zaczynamy być postrzegani jako osoby bardziej dynamiczne, żywiołowe i pełne pomysłów – a to sprzyja awansowi i podwyżce!

Ubieranie się kolorowo ma też pozytywny wpływ na nas samych – z badania Case Station wynika, że co trzecia osoba twierdzi, że założenie kolorowej, jasnej rzeczy wprawia ich w lepszy nastrój niż założenie czarnej czy ciemnoszarej bluzki. 75% kobiet ma też tendencje do tego, by zakładać kolorowe rzeczy po to, by poprawić sobie nastrój. A pracodawcy wolą przecież uśmiechniętych pracowników.

Ciekawa rzecz związana z ubiorem to również to, że może on zamaskować nasz gorszy stan i nastrój – jeśli zatem źle się czujesz w swojej pracy, masz problemy osobiste i generalnie jest gorzej, to zmuś się do tego, by z szafy wyciągnąć zieloną a nie szarą koszulę. Nie tylko oszukasz tym szefa, ale również siebie!

źródło:telegraph.co.uk

Tagi: