Nowy sposób na szpiegowanie

„Oko szefa” w komputerze, SMS jako meldunek w pracy, obrotowe drzwi które zapamiętują czy pracownik wchodzi czy wychodzi z firmy, odciski palców na karcie magnetycznej…czy jeszcze jakieś inne sposoby kontroli pracowników przychodzą Wam do głowy? Nie? No to obejrzyjcie dokładnie swój kalkulator…

Japończycy, który maja bzika zarówno na punkcie gadżetów i nowoczesnych urządzeń, jak i pracy i jej wykonywania w odpowiedni sposób, stworzyli jeszcze jedną broń do arsenału kontrolującego pracowników – szpiegujący kalkulator. Teraz, każdy kierownik, za pomocą niewinnie wyglądającego kalkulatora, niby przypadkiem podrzuconego na biurko pracownika, może podsłuchać każde biurowe ploteczki i sprawdzić czy pracownik, zamiast nad fakturami, nie ślęczy nad grami online. Kalkulator, obraz pobierany za pomocą niewielkiej kamery wyglądem przypominającej diodę, wysyła bezprzewodowo na niewielki ekranik. Obraz można też zapisać na karcie microSD, którą potem można odtworzyć w dowolnym urządzeniu, a nawet w komórce.
Kalkulator mogą też wykorzystać osoby, które podejrzewają współpracownika o kradzież kanapek z biurka bądź zastanawiają się gdzie znikają ich długopisy.

źródło: craziestgadgets.com