Nowoczesne biura koszmarem dla introwertyków

startup-593304_640Trendy w urządzaniu przestrzeni biurowych opierają się przede wszystkim na open space, dzieleniu biurek, otwartych i szeroko dostępnych przestrzeniach oraz dużej ilości przeszkleń. To oznacza, że prywatności w takich biurach raczej  nie ma – a to, dla introwertyków maleńki koszmar.

Z badań naukowców (British Psychological Society Occupational Psychology Division) wynika, że współczesne przestrzenie biurowe w znacznej mierze faworyzują ekstrawertyków. Przestrzeń jest tak skonstruowana, że ułatwia im pracę i sprawia, że czują się w biurze dobrze. Dla introwertyków, sprawa nie jest jednak tak prosta. Z analiz przeprowadzonych za pomocą ankietowego badania wśród pracowników wynika, że większość współczesnych „udogodnień” czy zasad pracy biurowej (takich jak polityka czystego biurka, czy współdzielenie biurek) to elementy, które dla ekstrawertyków są tym elementem pracy, który wzmaga ich produktywność. Dla introwertyków oznaczają one jednak większe trudności ze skupieniem i większy stres.

Współczesne przestrzenie biurowe faworyzują ekstrawertyków – może zatem dlatego gorzej czujesz się w pracy, że po prostu nie pasujesz do przestrzeni, w której pracujesz?

Tagi: