Nowoczesne aranżacje biura

Mieliśmy już wiele pomysłów w zakresie aranżacji przestrzeni biurowych, które miały wpływać na poprawę efektywności i kreatywności pracowników. Tradycyjne biura złożone z 2-3 osobowych pokoi zastępowano otwartymi biurami typu open-space, gdzie na wielkiej przestrzeni pracuje razem kilkanaście osób. Potem wprowadzać zaczęto boksy, które dają pewne poczucie prywatności przy jednoczesnym zachowaniu otwartej struktury biura. Każda z tych form miała swoje wady i zalety. Teraz, na zachodzie rozpoczyna się nowy trend w aranżacji przestrzeni biurowej, czyli biura typu „lounge”, w których zamiast biurowych krzeseł i ułożonych rzędem biurek mamy sofy, pufy, niskie stoliki i sporo miejsca w którym pracownicy mogą się spotykać i wspólnie pracować.

Na zachodzie powstają pierwsze tego typu biura, które według założeń twórców mają wzmacniać komunikację oraz kreatywność pracowników. Kolorowe i miłe dla oka meble które bardziej przypominają meble do mieszkania niż do biura mają sprawiać, że pracownik będzie czuł się jak w domu. Takiemu ułożeniu biura sprzyjają mobilne technologie – pracownicy nie są już ograniczeni kablami od telefonów czy komputera. Przy pasku noszą komórki a laptopy a wi-fi zapewniają dostęp do internetu w każdym miejscu biura.

Firma PearsonLloyd z Wielkiej Brytanii, która specjalizuje się w aranżacji przestrzeni biurowej w nowoczesnym stylu uważa, że wesołe kolory, miękkie formy i przytulna atmosfera którą stwarza biuro typu lounge pozwala na wyzwolenie chęci współpracy, pomocy i kreatywności wśród pracowników.
A jak wy uważacie – chcielibyście pracować w takim biurze?

źródło i fot.:fastcompany.com