Ufać koledze z pracy czy nie? Test dwóch piw i szczeniaka

pieselCiekawy sposób na analizę tego, czy można ufać koledze z pracy, czy lepiej go unikać czy może też obdarzać ostrożnym zaufaniem proponuje w swojej książce „Works Well With Others” Ross McCammon. Jest to test dwóch piw i szczeniaka.

O co w nim chodzi? Otóż jeśli nie do końca wiesz, czy osobie którą znasz możesz zaufać i jak powinieneś budować z nią relację, powinieneś odpowiedzieć sobie na dwa proste pytania:

  1. Czy wypiłbym z tą osobą dwa piwa?
  2. Czy powierzyłbym jej do weekendowej opieki mojego szczeniaka ?

Ludzie, w stosunku do których odpowiesz dwa razy „tak” to materiał na przyjaciół. Osoby, których obdarzasz zaufaniem i lubisz przebywać w ich towarzystwie. To również osoby, którym możesz zaufać (a przynajmniej masz takie poczucie).

Osoby, które usłyszałyby dwa razy „nie” to ci, których musisz unikać – stresują cię i powodują, ze czujesz się nieswojo w ich towarzystwie. Nie powierzaj im żadnych biurowych sekretów i generalnie jak najmniej się kontaktuj.

Osoby „Tak piwo/ Nie szczeniak” to ludzie, których możesz obdarzyć częściowym zaufaniem. Nie dopuszczaj ich zbyt blisko siebie, ale możesz z nimi dobrze spędzać czas.

Osoby „Nie piwo / Tak szczeniak” –to najczęściej osoby, z którymi może nie masz o czym rozmawiać i nie są interesujące, ale … czynią świat lepszym – (przynajmniej dla szczeniaków). To ludzie, którzy są wobec ciebie pomocni i możesz im zaufać.

Tagi: