Nietypowe zarobkowanie (cz. II – kolekcjonerstwo)

Stała praca na etacie Cię nie kręci? Znajdowanie brylantów nie parkingu nie jest jednak zajęciem dla Ciebie? Możesz zawsze zostać poszukiwaczem skarbów kolekcjonerskich. Chyba nie ma na świecie rzeczy, której ktoś by nie zbierał. Zatem do dzieła, wyruszajmy na poszukiwanie wartościowych łupów, które znaleźć można w domowym zaciszu, na strychu a czasem nawet na śmietniku !

Karty do gry

Jeśli Twoje dziecko gra w gry karciane (RPG) sprawdź czy przez przypadek nie posiada karty Black Lotus do systemu Magic the Gathering. Ta rzadka karta na aukcjach osiąga wartość nawet 200$ ! W wielu innych systemach karcianych, poszczególne karty do gry mogą osiągnąć całkiem dużą wartość. Warto więc poszperać w szufladach.

Zegarek

W szufladzie masz kilka dawno już zesputych, starych zegarków? Pewnie małe są szanse że jeden z nich to Andrew Logan Jelly Fish firmy Swatch, który kosztuje aż 10.000 $, ale może znajdziesz coś również cennego. Są kolekcjonerzy którzy zbierają zepsute budziki. (A jeśli Twój budzik nadal chodzi, zawsze możesz użyć młotka by podwyższyć jego wartość)

Zjełczały krem

A może przeglądniesz swoją szafkę na kosmetyki? Okazuje się że są amatorzy nawet na zjełczałe kremy ! Jeśli jesteś w posiadaniu przynajmniej 40 letniego kremu firmy Avon, możesz odsprzedać go nawet za 50 zł.

Kamienie z wycieczki

Kolekcjonowałeś kiedyś kamienie? Może przez przypadek okazać się że jest to fragment księżycowego meteorytu? Masz szczęście! 48 g takiego nietypowego kruszcu kosztuje nawet 180 tyś $

Figurki z jajek z niespodzianką

Prawie każdy jako dziecko lubił jajka z niespodzianką. Zagubione w domu, stare figurki, mogą okazać się niezwykle cenne. Pojedyncze figurki osiągają cenę od 5 do 50 zł. Całe kolekcje, nawet 300 zł